Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

TJ Slavoj Suchdol - SK Modřany B

Sedm kulí v Suchdole výhra pro Modřany

Po dvou porážkách v řadě muselo Modřanské béčko stůj, co stůj zabrat. V utkání na severu Prahy v Suchdole se to i přes četné absence, mezi kterými byl i trenér Vodrážka, povedlo. Při výhře 7:0 byli hráči rezervy v pozici Arsenalu, Suchdol pak působil dojmem Slavie, která právě Londý před lety tahala míč ze své branky také hned sedmkrát.

Ale pojďme pěkně popořádku. V sestavě došlo k několika vynuceným změnám. Vzadu výrazně svými centimetry i kilogramy vzbuzoval respekt Vladislav Líkař, na levý kraj zálohy si stoupla uzdravená posila z Áčka Lukáš Prokopec, středu zálohy dodal tolik potřebnou rychlost Martin Fulka a vepředu operovala dvojice Honza Huk – Viktor Poberezhnyi.

Domácí se na Modřany od začátku zkoušeli tlačit, ale nechávali tím pádem řadu volných míst v obraně. Toho tým z jihu Prahy využíval k rychlým kontrům. Po jednom z nich Marek Tichý na kraji vápna místo očekávaného centru napřáhl a tvrdou křížnou střelou nedal brankáři šanci. A o pár minut později už to bylo 2:0, když Huk prudkým centrem před branku našel Poberezhnyiho.

Za stavu, který odpovídal klasické Csaplárově pasti se tak šlo do kabin. Kdo ale čekal ve druhé půli drama, musel být zklamán. Ano, branky přibývaly, ale výhradně do domácí sítě. Již po pěti minutách zvýšil na tříbrankový rozdíl po rychlé kombinaci s Fulkou ve středu hřiště přehozením gólmana Leo Marku. Následně předskočil u bližší tyče domácího obránce Huk a bylo to 4:0.

Od té chvíle už to byla spíše exhibice než lítý boj. Poberezhnyi dalšími dvěma brankami zkompletoval hattrick a nebýt neuznaného gólu po sporném ofsajdu, podařil by se podobný kousek i druhému útočníkovi Hukovi. Konečný stav se tak zastavil na sedmi brankách a mohlo jich být více. Modřany předvedly po delší době výborný výkon, je však třeba vzít v potaz, že soupeř naopak hrál vyloženě špatně.

Příští kolo bude kvůli vládním koronavirovým opatřením na dlouhou dobu poslední. Modřany čeká doma v neděli střešovické Céčko. Pro udržení kontaktu s čelem tabulky neexistuje jiná varianta než vítězství.

TJ Slavoj Suchdol - SK Modřany B 0:7 (0:2)

Sestava: Měchura - Málek, Orság, Líkař, Kukla - Fulka, Marku, Tichý ( 76. Štyndl ), Prokopec ( 46. Přibyl ) - Poberezhnyi, Huk

Branky: Tichý, 3x Poberezhnyi, 2x Huk, Marku

SK Aritma Praha „B“ – SK Modřany

Pro první říjnový víkend nám los přisoudil cestu na vzdálenou Aritmu a i přes krásné nedělní počasí nás domácí nekompromisně poslali na umělku.

Od úvodní minuty měli domácí navrch, a to především v rychlosti a důrazu. Sbírali odražené balony a tlačili na naši dobře zformovanou obranu. Ta fungovala dobře jen do 30 minuty. Po jednom z našich nepřesných centrů do domácího vápna hráči Aritmy sebrali balon a rozjeli bleskurychlý brejk, který vyústil v přihrávku na naše vápno, odkud z druhé vlny zakončoval domácí hráč technickou střelou do šibenice. O pár minut později bylo ještě hůř. Takřka v identické brejkovésituaci pronásledoval unikajícího domácího hráče Michal Rýdl až do našeho vápna, kde o něj lehce škobrtnul a pískala se penalta. S její exekucí neměl domácí hráč problém, a tak se šlo do kabin za stavu 0:2 pro nás, aniž bychom si vytvořili nějaké šance za celý poločas.

S ohledem na stav zápasu a naši neschopnost prosadit se na malé umělce kombinační hrou jsme se od úvodu druhé půle snažili dostat nahoru ve více lidech záběhy do křídelních prostorů. V určitých pasážích jsme domácí zatlačili, nicméně bez většího efektu. Naopak Aritma využívala otevřeného prostoru a zaměstnávala nás rychlými brejky. Naštěstí z žádného pojistku vedení nepřidala, a to především díky obětavé hře naší obranné čtyřky a Dominika Schweiglav brance, který si připsal první mistrovský start za naše áčko. Zápas už se chýlil ke konci, když nám domácí sami nabídli možnost ke snížení. Presink na naší záložní řady na očividně unavené domácí hráče resultoval v nepřesnou malou domů jednoho z nich, kterou skvěle vystihl Milan Šídlo a v samostatném úniku překonal brankáře prudkou střelou do houslí. Snížení nám vlilo novou krev do žil a šli jsme za vyrovnáním. V samém závěru posadil Martin Vošta skvělý centr na zcela osamoceného Luboše Martináka, který prudkou hlavičkou srovnal na výsledných 2:2. Tentokrát jsme byli šťastnější, díky vůli a bojovnosti jsme prodloužili naši neporazitelnost na 7 utkání.

Plánované domácí utkání s 1999 se z důvodu nákazy hráčů soupeře odkládá na 28.10., a tak k dalšímu utkání (snad) nastoupíme v sobotu 17.10. na hřišti Čechie Smíchov.

SK Aritma Praha „B“ – SK Modřany 2:2 (2:0)

Branky SKM: 84. Šídlo, 90. Martinák

Sestava: Schweigl – Hoskovec, Mlejnek, Vošta, Pravenec –Pánek, Šatný (65. Martinák) – Tomeček (90. Dorazil), Rýdl, Beko (70. Šídlo) – Trajanov

Žluté karty: Mlejnek

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

SK Modřany – SK Libuš

Po sérii tří těžkých zápasů se soupeři z čela tabulky nás doma čekalo derby s Libuší, se kterou máme dlouhodobě kladnou bilanci, i když jsme poslední zápas před rokem doma nezvládli. Stejně jako před loňským derby jsme i teď počítali omluvenky. Vinou karantény, nemocí, pracovních povinností a dovolených to chvíli vypadalo, že nedáme dohromady celou jedenáctku. Naštěstí s pomocí přispěchali Kuba Marek a Kája Kukla, takže jsme ve výsledku šli do utkání v silné sestavě.
Přestože si náš trávník skvěle poradil s vytrvalým deštěm, který Prahu skrápěl od pátečního rána, měli všichni aktéři zápasu v jeho počátku značné problémy s pohybem, což se projevilo na předváděné hře. Na obou stranách víceméně nebyly k vidění tři kloudné přihrávky za sebou, a tak se spíš bojovalo a v tom jsme lepší než Libuš. Po několika náznacích a pološancích z první dvacetiminutovky jsme ve 26. minutě udeřili. Martin Vošta skvěle vybojoval balon po odražené standardce, zavezl balon k lajně a milimetrovým centrem našel na zadní tyči Karla Kuklu, který se v podobných situacích nemýlí. Hráči Libuši chvíli poté zahrozili dvěma slepenými rohovými kopy. První šanci naše obrana dokázala zblokovat. Ve druhé vyplaval na zadní tyči úplně volný hráč, ale naštěstí minul. O pár minut později nás podržel Ondra Voska, když zlikvidoval největší hostující šanci zápasu, kdy osamocený hráč pálil z naší penalty. Poté už Libuš nic neměla celý zápas. My jsme ale také příliš nebezpeční nebyli, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.
Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a hned ve 48. minutě jsme zdvojnásobili naše vedení. Po průniku Honzy Pánka středem hřiště poslal Petr Hoskovec nadýchaný oblouček na hranici vápna, kam si opět naběhl skvěle hrající Kája Kukla a hlavou překonal vybíhajícího brankáře Libuše. Libuš se od té chvíle snažila hru ještě více otevřít, avšak jediné ohrožení naší branky přišlo ze dvou trestňáků kolem vápna. Oproti první půli jsme vyhrávali většinu soubojů a získávali odražené míče, takže jsme naopak my byli nebezpeční. Bohužel se z našich brejků ani standardních situací další góly neurodily. Ve výsledku jsme ale spokojení. Zápas jsme zvládli výborným kolektivním výkonem s třešničkou na dortu v podobě dalšího čistého konta vzadu. Příští víkend jedeme na půdu Aritmy, odkud si jednoznačně chceme odvézt další 3 body.

SK Modřany – SK Libuš 2:0 (1:0)

Branky SKM: 26. a 48. Kukla

Sestava: Voska – Skalický (46. Kratochvíl), Mlejnek, Vošta, Hoskovec – Pánek, Marek – Martinák, Rýdl, Šídlo – Kukla (83. Trajanov)

Žluté karty: Martinák

Už třetí kolo po sobě jsme změřili s týmem, který aktuálně vládnul průběžné tabulce naší soutěže. Tentokráte nás čekala na náš neoblíbený Slivenec, kde se vždycky akorát pohádáme a vyhráli jsme tam naposledy někdy v 19. Století.

Hned přípravu na zápas ovlivnila hygienická opatření, kvůli kterým jsme i taktickou poradu absolvovali na lavičce na přímém slunci asi ve 30 stupních.

Úvod do zápasu se nám ale celkem povedl, hned v úvodu zápasu byl po krásných dvěma přihrávkách Michal Rýdl ve velmi dobré pozici, ale rozhodl s k rychlému zakončení a nemířil přesně. Stejný hráč mířil pak v průběhu prvního poločasu z vápna přímo do brankáře. Na druhé straně měl Slivenec největší šanci po centru z pravé strany, ale jejich útočník mířil z malého vápna ve skluzu nad.

Ve druhém poločase i Slivenec zjednodušil hru. Dlouho se ale hrálo bez výrazných šancí. Nám bohužel časem docházely síly a zjednodušená hra Slivence znamenala i větší tlak domácího týmu. Jednou se zopakovala i situace z první půle, kdy domácí útočník po centru z levé strany před poloodkrytou bránou zakončoval nepřesně. Z rychlého brejku vedeného Milanem Šídlem přišla ale i naše příležitost. Přímo před sliveneckým brankářem si ale Jiří Kratochvíl i vinou nečekaného odskoku nezpracoval míč a ten tak skončil v rukavicích golmana.

Domácí si největší šance vypracovali v posledních deseti minutách. Nejprve Ondra Voska i přes nepříjemný odskok zlikvidoval hlavičku domácího útočníka z malého vápna. O pár minut později pak slivenecký hroťák v přečíslení dva na jednoho zbytečně střílel a poslal balon vysoko nad. A při jednom z přímých kopů domácích nám zafungovala ofsajdová lajna, takže následný gól neplatil. Závěrečná střela Petra Hoskovce spíše rohový praporek.

Remíza ze hřiště prvního týmu v tabulce je nicméně cenným ziskem a i druhé čisté konto po sobě dává optimismus do dalšího zápasu. V tom nejbližším nás čeká Libuš – tedy derby. Fotbalovou sobotu u nás na hřišti navíc odstartuje mladší přípravky a po následném zápase áčka čeká utkání také mladší žáky. Tak přijďte modřanské týmy podpořit.

TJ AFK Slivenec – SK Modřany 0:0

Voska – Skalický, Vošta, Mlejnek, Pravenec – Beko (74. Šídlo Milan ml.), Martinák (61. Šatný), Pánek, Hoskovec – Rýdl (46. Kratochvíl) – Trajanov.

SK Modřany – SK Zbraslav

Za krásného nedělního počasí k nám na vyschlý pažit zavítala dosud neporažená Zbraslav. Nemožnost praktikovat kombinační hru více svědčila nám, neboť jsme si lépe nacházeli odražené balony a dostávali se do ohrožení branky hostů. Oproti minulému týdnu, kdy nám pomohla štěstěna a víceméně nám tam spadlo vše, do čeho jsme kopli, tak se Zbraslaví to bylo naopak.

Divoký zápas přinesl cennou výhru v Lochkově 4:3

Modřanské béčko dokázalo v divokém utkání na větrné hůrce v Lochkově urvat vítězství 4:3. Za něj vděčí především fenomenálnímu výkonu křídelníka Martina Fulky, který byl u všech branek, a připsal si tak do statistik dvě branky a dvě asistence.

FK Zlíchov 1914 – SK Modřany

Druhý výjezd podzimu nás zavedl na hřiště Zlíchova, který před utkáním obsazoval první příčku tabulky, nasázel soupeřům kopu gólů a byl tedy jasným favoritem. Naše řady v týdnu zchudly o třetinu stabilního kádru, když z nejrůznějších důvodů nemohli nastoupit Mlejnek, Vošta, Hovorka, Pravenec a Beko.