Komentáře k zápasům

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

SK Modřany – FK Řeporyje

V posledním domácím utkání podzimu jsme přivítali soupeře z Řeporyj, který byl před tímto kolem s pouhými dvěma body na chvostu tabulky. I přes tento fakt jsme očekávali možná nejtěžší zápas, neboť bylo jasné, že soupeř bude hrát v bloku a čekat na naše chyby. A přesně to se od první minuty dělo. Hosté se organizovaně posouvali se všemi hráči za balonem a při zisku balonu šli nahoru maximálně se čtyřmi hráči. Několik šancí jsme si v úvodu vypracovali, bohužel k vážnějšímu ohrožení branky hostí nedošlo. Na druhé straně hosté nejprve zahrozili střelou do břevna zpoza vápna. O chvíli později už šli do vedení z penalty, kterou rozhodčí nařídil poté,co David Trajanov nezvládl souboj na kraji vápna. To, co se následně dělo na trávníku, se fotbalem, natož koukatelným nazývat nedá. Naše hra postrádala rychlost a přesnost, což vyhovovalo jednoduché hře hostů. Naštěstí se nám povedlo do půle srovnat. Jirka Šídlo využil důrazu po rohovém kopu, když ho hosté při snaze balon odpravit z balon z malého vápna vybili a míč skončil v síti.

Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme zvýšit pohyb a soupeře unavit, aby nám vznikaly prostory k rozhodnutí zápasu. Nějakých patnáct minut se soupeři dařilo držet pozice, ale poté už přicházely naše šance. Nejprve nepřesně pálil Marek Kropelnický po přihrávce Davida Trajanova z levé strany. Zajímavým pokusem se prezentoval také Milan Šídlo ze střední vzdálenosti. V 71. minutě už se zadařilo. Jirka Kratochvíl našel skvělým centrem Davida Trajanova, který zhruba z osmi metrů nedal brankáři Řeporyj šanci. O dvě minuty později si stejná dvojice spolupráci zopakovala. Jirka Kratochvíl prodloužil hlavou centr Lukáše Skalického a David Trajanov podruhé hlavou rozvlnil síť. Soupeř v té chvíli rezignoval. Čtvrtou branku na cestu jim přibalil Honza Pánek, když z voleje uklidil k tyči sražený aut Lukáše Prokopce.

Zaslouženě jsme získali 3 body proti houževnatému soupeři. Nutno podotknout, že takový autobus nám tu ještě nikdo v této soutěži nezaparkoval. Příští sobotu zajíždíme k poslednímu kolu do Chaber, kde chceme prodloužit naši vítěznou sérii a na dálku zabojovat o šanci na bronzovou příčku po podzimní části.

SK Modřany – FK Řeporyje 4:1 (1:1)

Branky: 40. J. Šídlo, 71. a 73. Trajanov, 80. Pánek

Sestava: Voska – Skalický, Vošta, Kukla (32. Mlejnek, 78. Dorazil), J. Šídlo – Trajanov, Pánek, M. Šídlo, Kratochvíl (75. Prokopec) – Martinák, Kropelnický

Žluté karty: Skalický, Vošta

FK Řeporyje B - SK Modřany B

V důležitém utkání o čelo tabulky nás nečekalo nic jednoduchého, hrálo se proti Řeporyjím, které na podzim mají slušnou formu. V první polovině zápasu jsme si vypracovali vcelku slušné šance, ale kvalita v zakončení nás vždy zradila a i když jsme hráli s balonem převážně na kopačkách my, tak bohužel ve 22 min. z penalty po ruce ve vápně, kterou viděl jen sudí, vstřelil soupeř první gól. Protože naše zakončení bylo stále stejné (marné), šli jsme do kabin za nepříznivého stavu 1:0.