Aktuality

Komentáře k zápasům

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

TJ Sokol Nebušice – SK Modřany

V prvním jarním kole jsme se utkali s týmem Nebušic na umělé trávě Vyšehradu. Na soupeře jsme vyrukovali s nezvykle obsazenými posty, ovšem kýžený efekt to v prvním poločase nepřinášelo. I s ohledem na povrch bylo k vidění především hodně soubojů o střed pole a nákopy z obou stran. Nebušice však byly v soubojích silnější a vytvářely si šance. Jedna taková přišla v 17. minutě. Rohový kop domácí zakončili nekompromisní hlavičkou o břevno a ujali se vedení. Nás inkasovaná branka neprobudila, spíš naopak. Zanedlouho mohlo být ještě hůř. Luboš Martinák v našem vápně odehrál jasně balon před dobíhajícím protihráčem, jenomže sudí Stěhule, asi jako jediný na place, viděl něco jiného a jal se fouknout pětku. Penaltového exekutora donutila gravitace zachovat se férově, takže byl stav i nadále 1:0. Ani přečkaná penalta nám větší aktivitu nepřinesla. Jediné zdánlivé ohrožení branky Nebušic přinesly standardky, bohužel i u opačné branky byli domácí lepší. Do kabin se nakonec šlo za stavu 2:0, když jsme opět inkasovali po standardní situaci hlavou.

Do druhé půle jsme šli s myšlenkami na zdramatizování zápasu posíleni znalostí věhlasné Csaplárovy pasti. Plán se začal dařil v 55. minutě. David Trajanov vybojoval na pravém křídle balon pro Petra Šatného, který ho okamžitě poslal do šestnáctky, kde už na něj netrpělivě čekal zakončující Luboš Martinák, jenž nedal brankáři šanci. O chvíli později mohlo být srovnáno, po rohovém kopu pálil v jasné šanci nepřesně Lukáš Skalický. Po několika dalších neúspěšných pokusech a kvalitních zákrocích ochránce domácí svatyně jsme si opět osvěžili pravidlo nedáš-dostaneš. Nebušice využili naší otevřené obrany a dvěma de facto identickými útoky rozhodly o svém vítězství. Naše pokusy ve zbývajícím čase vyšly na prázdno, a tak nám domácí oplatili jasnou podzimní porážku.

TJ Sokol Nebušice – SK Modřany4:1 (2:0)

Branka SKM: 55. Martinák

Sestava: Voska – Skalický, Vošta, Pánek, Pravenec –Šatný (85. Tomeček), P.  Hoskovec – Trajanov, Martinák, Khornauli – J. Šídlo (69. Kukla)

Žluté karty: J. Šídlo, Khornauli, Šatný

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

SK Dolní Chabry – Modřany

V posledním kole jsme vycestovali do Chaber, které aspirují na postup do přeboru. Na těžkém terénu se od úvodních minut lépe pohybovali domácí, kteří se rychlými kolmicemi do křídel snažili dostat co nejrychleji k ohrožení naší branky. K jejímu vážnému ohrožení se ovšem nedostávali. My na druhé straně hrozili z rychlých protiútoků, nicméně stejně jako domácí jsme příliš nebezpeční nebyli. Všechny naše střely postrádaly přesnost i razanci, a když už si našly cestu mezi 3 tyče, tak bezpečně skončily v náručí domácího brankáře. S ohledem na kluzký terén diváci viděli i několik ostřejších zákroků na obou stranách oceněných žlutou kartou.

V druhé půli se hra nezměnila. Domácí byli více na balonu, kdežto my více hrozili. Stejně jako v první půli bezúspěšně. V 67. minutě rozhodčí vyloučil Petra Mlejnka po druhé žluté kartě za souboj, kterých bylo v zápase nespočet a dost tím ovlivnil zápas. My jsme však neskládali zbraně a dál zahazovali šance. Těsně před koncem rozhodčí vyrovnal síly na hřišti, když také domácí stoper uviděl druhou žlutou kartu, za zákrok, který ani nebyl faul. Když už to vypadalo, že se oba týmy rozloučí s podzimní částí bezgólovou remízou se k nám štěstíčko otočilo zády. Po zablokovaném posledním trestňáku domácích se ke skákavému balonu na hranici velkého vápna u brankové čáry přihrnul domácí hráč. Při pokusu o centr před bránu podklouzl a trefil balon pro nás tak nešťastně, že zapadl na zadní tyčpřesně za háčky. Bezprostředně po rozehrání rozhodčí odpískal konec zápasu.

Obě strany se shodly, že šlo o remízový zápas, ve kterém byli domácí ti šťastnější. Nyní si od fotbalu na pár týdnů odpočineme a v půli ledna začne zimní příprava, aby jaro bylo alespoň stejně úspěšné, jako tento podzim.

SK Dolní Chabry – Modřany 1:0 (0:0)

Sestava: Voska – Skalický, Vošta, Mlejnek, Pravenec –Šatný, M. Šídlo – Trajanov, Pánek (63. Dorazil), Martinák (73. Prokopec) – Kropelnický

Žluté karty: M. Šídlo, Mlejnek, Trajanov, Šatný

Červené karty: 67. Mlejnek

Kontakty

  • Sportovní klub Modřany, z.s.
  • Komořanská - 47,
    143 00 Praha 4 - Modřany
  • IČ: 14888106
  • Č.Ú.: 69358369/0800
  •  
  • fotbal@skmodrany.cz
  • Ing. Arch. Lukáš Ballek
  • Tel: +420 603 513 660
SK MODŘANY© 2020

Search