Muži A: Povedené střídání

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

SK Aritma Praha „B“ – SK Modřany

Pro první říjnový víkend nám los přisoudil cestu na vzdálenou Aritmu a i přes krásné nedělní počasí nás domácí nekompromisně poslali na umělku.

Od úvodní minuty měli domácí navrch, a to především v rychlosti a důrazu. Sbírali odražené balony a tlačili na naši dobře zformovanou obranu. Ta fungovala dobře jen do 30 minuty. Po jednom z našich nepřesných centrů do domácího vápna hráči Aritmy sebrali balon a rozjeli bleskurychlý brejk, který vyústil v přihrávku na naše vápno, odkud z druhé vlny zakončoval domácí hráč technickou střelou do šibenice. O pár minut později bylo ještě hůř. Takřka v identické brejkovésituaci pronásledoval unikajícího domácího hráče Michal Rýdl až do našeho vápna, kde o něj lehce škobrtnul a pískala se penalta. S její exekucí neměl domácí hráč problém, a tak se šlo do kabin za stavu 0:2 pro nás, aniž bychom si vytvořili nějaké šance za celý poločas.

S ohledem na stav zápasu a naši neschopnost prosadit se na malé umělce kombinační hrou jsme se od úvodu druhé půle snažili dostat nahoru ve více lidech záběhy do křídelních prostorů. V určitých pasážích jsme domácí zatlačili, nicméně bez většího efektu. Naopak Aritma využívala otevřeného prostoru a zaměstnávala nás rychlými brejky. Naštěstí z žádného pojistku vedení nepřidala, a to především díky obětavé hře naší obranné čtyřky a Dominika Schweiglav brance, který si připsal první mistrovský start za naše áčko. Zápas už se chýlil ke konci, když nám domácí sami nabídli možnost ke snížení. Presink na naší záložní řady na očividně unavené domácí hráče resultoval v nepřesnou malou domů jednoho z nich, kterou skvěle vystihl Milan Šídlo a v samostatném úniku překonal brankáře prudkou střelou do houslí. Snížení nám vlilo novou krev do žil a šli jsme za vyrovnáním. V samém závěru posadil Martin Vošta skvělý centr na zcela osamoceného Luboše Martináka, který prudkou hlavičkou srovnal na výsledných 2:2. Tentokrát jsme byli šťastnější, díky vůli a bojovnosti jsme prodloužili naši neporazitelnost na 7 utkání.

Plánované domácí utkání s 1999 se z důvodu nákazy hráčů soupeře odkládá na 28.10., a tak k dalšímu utkání (snad) nastoupíme v sobotu 17.10. na hřišti Čechie Smíchov.

SK Aritma Praha „B“ – SK Modřany 2:2 (2:0)

Branky SKM: 84. Šídlo, 90. Martinák

Sestava: Schweigl – Hoskovec, Mlejnek, Vošta, Pravenec –Pánek, Šatný (65. Martinák) – Tomeček (90. Dorazil), Rýdl, Beko (70. Šídlo) – Trajanov

Žluté karty: Mlejnek