Muži A: Vstup nám do jarní části nevyšel

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

TJ Sokol Nebušice – SK Modřany

V prvním jarním kole jsme se utkali s týmem Nebušic na umělé trávě Vyšehradu. Na soupeře jsme vyrukovali s nezvykle obsazenými posty, ovšem kýžený efekt to v prvním poločase nepřinášelo. I s ohledem na povrch bylo k vidění především hodně soubojů o střed pole a nákopy z obou stran. Nebušice však byly v soubojích silnější a vytvářely si šance. Jedna taková přišla v 17. minutě. Rohový kop domácí zakončili nekompromisní hlavičkou o břevno a ujali se vedení. Nás inkasovaná branka neprobudila, spíš naopak. Zanedlouho mohlo být ještě hůř. Luboš Martinák v našem vápně odehrál jasně balon před dobíhajícím protihráčem, jenomže sudí Stěhule, asi jako jediný na place, viděl něco jiného a jal se fouknout pětku. Penaltového exekutora donutila gravitace zachovat se férově, takže byl stav i nadále 1:0. Ani přečkaná penalta nám větší aktivitu nepřinesla. Jediné zdánlivé ohrožení branky Nebušic přinesly standardky, bohužel i u opačné branky byli domácí lepší. Do kabin se nakonec šlo za stavu 2:0, když jsme opět inkasovali po standardní situaci hlavou.

Do druhé půle jsme šli s myšlenkami na zdramatizování zápasu posíleni znalostí věhlasné Csaplárovy pasti. Plán se začal dařil v 55. minutě. David Trajanov vybojoval na pravém křídle balon pro Petra Šatného, který ho okamžitě poslal do šestnáctky, kde už na něj netrpělivě čekal zakončující Luboš Martinák, jenž nedal brankáři šanci. O chvíli později mohlo být srovnáno, po rohovém kopu pálil v jasné šanci nepřesně Lukáš Skalický. Po několika dalších neúspěšných pokusech a kvalitních zákrocích ochránce domácí svatyně jsme si opět osvěžili pravidlo nedáš-dostaneš. Nebušice využili naší otevřené obrany a dvěma de facto identickými útoky rozhodly o svém vítězství. Naše pokusy ve zbývajícím čase vyšly na prázdno, a tak nám domácí oplatili jasnou podzimní porážku.

TJ Sokol Nebušice – SK Modřany4:1 (2:0)

Branka SKM: 55. Martinák

Sestava: Voska – Skalický, Vošta, Pánek, Pravenec –Šatný (85. Tomeček), P.  Hoskovec – Trajanov, Martinák, Khornauli – J. Šídlo (69. Kukla)

Žluté karty: J. Šídlo, Khornauli, Šatný