Mladší žáci: " Utrpěné vítězství "

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

SK Modřany - TJ Sokol Cholupice

Po krátké odmlce naši kluci ve 4. kole přivítali na domácím hřišti TJ Sokol Cholupice. V tento sváteční den se čekalo snadné vítězství, ale opak byl pravdou, z čehož vyplývá i název článku.
Utkání začalo pro domácí slibně a již v 5. minutě poprvé v utkání rozjásal domácí Fans Tomáš H., který využil zaváhání obrany hostí a svým důrazem v pokutovém území otevřel skóre, 1:0. Jenomže to jakoby hostující celek nakoplo a postupně svým pohybem a kombinačně-technickou hrou začalo ovládat hrací pole, z čehož pramenily obrovské chyby v domácí obraně a jednu z nich využil v 8. minutě utkání Kvido Görtler, 1:1. Domácí tým reagoval častými střídáními, aby vnesl na hřiště čerstvé síly pro další osobní souboje, kterých v utkání bylo opravdu dost. Po jednom z nich se ve 21. minutě na levé straně uvolnil David Bojko, který z těžkého úhlu propálil brankáře hostí, 2:1. Hosté však nesložili zbraně a byli stále nebezpečnější, ale skvěle bojující domácí hráči je nepouštěli do zakončení. Když ve 25. minutě vyhrál další osobní souboj ve středu pole Martin H., posunul si míč blíže k brance a krásnou technickou střelou k tyči zvýšil na 3:1. I když hosté stále hrozili a tlačili se do pokutového území domácích, tak už se nic závažného nestalo.
Ve druhé půli se obraz hry moc nezměnil, hosté byli stále lepší v pohybu, lépe kombinovali a když už domácí vybojovali míč a vytvořili si několik vyložených příležitostí, tak je prozměnu trestuhodně zahazovali. Přesto však v 56. minutě využil své rychlosti, chytrosti a dovednosti Jakub Chval, který se krásně uvolnil na levé straně, individuálně prošel obranou hostí a nádhernou přízemní technickou střelou zvýšil na 4:1, čímž dal výsledku konečnou podobu. Domácí stále častěji střídali, aby měli dost sil stále napadat rozehrávky hostí, což se dařilo a zbytek utkání už v klidu dohráli.
Nutno říci, že soupeř byl sice fotbalovější a možná chvílemi lepší, ale naši kluci zase bojovnější a efektivnější v koncovce, čímž jsme " utrpěli vítězství."
Velké díky patří domácím Fans, kteří byli jako vždy, úžasní a hlasití.

SK Modřany - TJ Sokol Cholupice 4:1 (3:1)

Sestava: Bísek - Bojko, Chval, Csuba, Dobeš, Tomáš H., Michal H., Lichtenberg, Mrózek, Shaynoha, Ryant

Náhradníci: Langšádl, Linha, Zahradníček, Gerner, Bauer