Muži A: Dělba bodů

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

SK Modřany – TJ Sokol Stodůlky

Po minulém zápase se Střešovicemi jsme si mysleli, že už nemůže být hůř s ohledem na absence v naší sestavě, když nám chybělo 6 lidí z kádru „A“ týmu. Na zápas se Stodůlkami nám jich však chybělo rovnou 9, a tak bylo nezbytné povolat aktivní zálohy nebo dokonce oživit kariéru plejerům, kteří už pověsili kopačky na hřebík. Velký dík tak patří zejména realizačnímu týmu a funkcionářům.

V úvodu zápasu bylo vidět, že mají oba týmy zajištěnou záchranu a i vinou solidního horka se hrál fotbal tak nějak na pohodu. Do první šance jsme se dostali my, a to když Marek Kropelnický pálil zpoza šestnáctky a jeho střelu hostující brankář zvládl vyrazit na tyč.

Na druhé straně hosté zahrozili z dálky. Náš brankář Venca Měchura, který si odbýval svou premiéru v základní sestavě, spolehlivě zakročil. Celkově moc šancí první poločas nenabídl. Skóre se ale měnilo jednou na obou stranách. Nejprve náš nový exekutor standardních situací Honza Bažant našel hlavu dalšího navrátilce do našeho dresu Vládi Líkaře, který pohodlně rozvlnil síť. Náskok jsme v podstatě v zápětí pozbyli, když hostující křídelníkprošel skoro celé hřiště, našel do uličky svého spoluhráče a ten krásným lobem vyrovnal.

Druhá půle se příliš nelišila od té první. Po čtvrt hodině bez šancí hosté se štěstím skórovali, když nepovedenou střelu usměrnil hostující útočník ve skluzu do branky. S přibývajícím časem nám značně ubývalo sil a také jsme hru více otevírali, čehož hosté využili v 77. minutě a zvýšili na 1:3. O 2. minuty později vykřesal naději na body Marek Kropelnický. Honza Pánek prošel ze stopera několik protihráčů a kolmicí poslal Kropiho do šance. Ten se v podobných situacích nemýlí a i tentokrát jsme se radovali po kličce brankáři. Po hezké akci z levé strany poslal další z navrátilců Petr Sýkora krásný centr do vápna, Honza Pánek bohužel z úhlu minul. Naše hra na riziko nakonec přinesla ovoce těsně před koncem poté, co Jirka Šídlo vyhrál hlavu ve vápně, jíž našel opět Kropiho, který si zpracoval balon na prsa a halfvolejemstanovil konečné skóre utkání na 3:3.

Před zápasem jsme chtěli utkání důstojně odehrát a nakonec bereme zlatý bod. Bojovnost byla příkladná a všichni si zaslouží velké poděkování. Nyní už se těšíme na výjezd do Lipenců, abychom si vyslechli nějakou tu perlu od „chytrého klandru“. Dost možná se bude jednat na dlouhou dobu o poslední výjezd na zdejší hřiště, neboť Lipence jsou prvním jistým sestupujícím do B. třídy.

SK Modřany – TJ Sokol Stodůlky 3:3 (1:1)

Branky: 39. Líkař, 79. a 89. Kropelnický

Sestava: Měchura – Srp (23. Líkař), Pánek, J. Šídlo, P. Hoskovec – Ardelt, Martinák (89. Voska) – Bažant, Kropelnický, Sýkora – Šťastný

ŽK: Šídlo