Muži A: Druhá půle nevyšla

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

SK Modřany – FK Řeporyje

Po předehrávaném 15. kole v Chabrech nás v neděli 16. srpna čekaly v předehrávce 14. kola Řeporyje. Soupeř přijel oproti loňské sezóně posílen, a to nejen o hráče, ale i našeho bývalého trenéra Lukiče. Do zápasu jsme vstoupili skvěle. Soupeře jsme přehrávali, vyhrávali souboje, získávali odražené balony a vytvářeli šance. Hned v 7. minutě jsme šli do vedení, když se do úniku dostal David Trajanov, ve vápně nezištně našel Matúše Beka a ten neměl problém trefit prázdnou bránu. Hostující lavička se domáhala odpískání ofsajdu tak vehementně, že dostal trenér Lukič hned po sobě 2 žluté karty a šel za klandr. Během první půlhodiny jsme se neustále tlačili do vápna hostů. Gól visel ve vzduchu po několika rohových kopech i standardkách z pole, kterých jsme měli dost, protože soupeř neustále předváděl zákroky na hraně, a i za hranou únosnosti. Jeden z úniků Davida Trajanova zastavil až gólman hostí sáněmi a byl moc rád, že sudí Stěhule tasil pouze žlutou kartu. Ve 32. minutě předvedl nejhezčí akci zápasu Lukáš Prokopec. U rohového praporku si pohrál s obráncem, patou mu nasadil jesle a přesným centrem našel na zadní tyči Matúše Beka – 2:0. O pár minut později se předvedl krásnou střelou z dálky Petr Hoskovec, ovšem brankář Řeporyj se zaskvěl. Těsně před půlí po dalším hraničním zákroku na Matúše Beka odpískal rozhodčí penaltu v náš prospěch, ale na popud pomezního rozhodčího penaltu odvolal.

Do druhé půle hosté přeskupili řady s taktikou nás (soudě podle pokynů ozývajících se z kabiny) umlátit, což se jim to také dařilo, vzhledem k tomu, že sudí Stěhule diametrálně změnil metr oproti první půli a surovou hru toleroval. Fotbal se nehrál, jen nakopávaná a souboje. Tlaku jsme odolávali do 63. minuty, kdy se soupeř prosadil po zasaženém břevně z rohu a následné tlačenici. V 70. minutě korunoval pan rozhodčí svůj výkon v druhé půli. Po rohu hostů se při snaze o odkop David Trajanov zasáhl balonem lehce do ruky, což je podle pravidel dovoleno. Nicméně rozhodčí penaltu pro hosty stejně nařídil a hostující hráč s přehledem proměnil. O 7 minut později kopali hosté další penaltu, tentokrát pro ruku. Penalta sporná, leč pískatelná. Stejný hráč se z nabídnuté šance nemýlil ani napodruhé. Těsně před koncem soupeř vsítil čtvrtý gól, když se po krásné střele z dobrých 30 metrů, která otřásla s břevnem, ocitl hostující hráč sám před prázdnou brankou. Náš závěrečný tlak vyústil jen ve snížení vlastňákem jednoho z řeporyjských v poslední vteřině.

Prohra je dost bolestivá, nicméně máme na čem stavět. Celkový výkon včetně předváděné hry byl v první půli na solidní úrovni, a stejně bychom se chtěli prezentovat po celou sezonu. V dalším zápase nás čekají Nebušice opět v neděli, tentokrát ve 14:30, tak přijďte na fotbal do Modřan.

SK Modřany– FK Řeporyje 3:4 (2:0)

Branka SKM: 7. a 32. Beko, 90.+2 vlastní

Sestava: Voska – Hoskovec, Vošta, Mlejnek, Pravenec – Rýdl(72. Hovorka), Pánek – Beko (73. Tomeček), Martinák (85. Kratochvíl), Prokopec – Trajanov

Žluté karty: Prokopec, Tomeček, Voska