Muži A: Výhra na půdě favorita

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

FK Zlíchov 1914 – SK Modřany

Druhý výjezd podzimu nás zavedl na hřiště Zlíchova, který před utkáním obsazoval první příčku tabulky, nasázel soupeřům kopu gólů a byl tedy jasným favoritem. Naše řady v týdnu zchudly o třetinu stabilního kádru, když z nejrůznějších důvodů nemohli nastoupit Mlejnek, Vošta, Hovorka, Pravenec a Beko.

Absence se nejvíce dotkly našich obranných řad, a tak trenér Vávra vyrukoval na soupeře s rozestavením 5-4-1, abychom více zahustili střed hřiště a předešli rychlým atakům Zlíchova. Do stoperské trojice se tak postavili k Lukáši Skalickému, který minulý týden zahrál skvěle po boku Martina Vošty, Honza Pánek a Karel Kukla.

Zlíchov se dle předpokladů od úvodní minuty držel na balonu a pokoušel o záběhy za naši obranu. My naopak čekali v bloku na okénka v obraně domácích. Po několika náznacích v první desetiminutovce od domácích jsme se také vydali do útoku, přičemž naše snaha přinesla gól hned z kraje. Na trestňák Michala Rýdla si na zadní tyči naběhl Honza Pánek, jeho nástřel před branku se odrazil ke Karlu Kuklovi, který našel na malém vápně stojícího Luboše Martináka, jenž potvrdil střeleckou formu z minulého kola. Domácí působili zaskočeně, avšak ve 26. minutě jsme je dostali do sedla vlastní chybou. Po nedorozumění dvojice Pánek Skalický postupoval domácí útočník sám na Ondru Vosku, který jej fauloval. Z nařízené penalty domácí srovnali. Zbytek poločasu se pak hrál ve stejném gardu. Domácí měli převahu, nicméně branku přímo ohrožovali spíše z dálky. Těsně před půlí jsme šli opět do vedení. Po tradičním postupu Michala Rýdla střemhlav domácí obranou se balon začal odrážet, až k našemu štěstí skončil o tyč v domácí síti.

Druhá půle začala v opačném gardu než první. Naše aktivita vedla k domácímu vyrovnání. Po pěkné akci z naší levé strany si Zlíchovský hráč zasekl balon ve vápně a prostřelil Ondru Vosku. Dalších 20 minut nám teklo do bot. Zlíchovští se na nás valili. Několikrát nám pomohlo štěstí, čehož jsme beze zbytku využili. Tah trenéra Vávry použít Davida Trajanova jako žolíka vyšla na výbornou. V 76. minutě se prohnal kolem domácí obrany a naservíroval parádní balon Jirkovi Kratochvílovi, který se v obdobných situacích nemýlí. Domácí neskládali zbraně a hnali všechno vpřed. Pár hezkých střel ze střední vzdálenosti zpacifikoval Ondra Voska. Také se rozezvoněla tyč naší branky. Gól jsme ale nepustili. A když na druhé straně nevyužili samostatné úniky Michal Rýdl, ani Luboš Martinák, zůstalo konečné skóre 2:3.

V dalším kole do Modřan zavítá také ambiciózní Zbraslav, tak nás v neděli ve 14:30 přijďte podpořit.

FK Zlíchov 1914 – SK Modřany 2:3 (1:2)

Branka SKM: 14. Martinák, 43. vlastní, 76. Kratochvíl

Sestava: Voska – Hoskovec, Skalický, Pánek, Kukla (67. Líkař), Šatný – Tomeček (73. Trajanov), Rýdl, Martinák, Prokopec – Kratochvíl

Žluté karty: Voska, Rýdl