Muži A: První výhra v podzimní části soutěže

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

SK Modřany – TJ Sokol Nebušice

První podzimní kolo, avšak třetí zápas k nám přivedl soupeře z Nebušic, který nás v jediném jarním zápase loňské sezony nadělil 4 góly, takže jsme mu měli hodně co oplácet. Nutnost zisku tří bodů navíc umocňovala šílená prohra z minulého zápasu s Řeporyjemi.

Od úvodního hvizdu jsme šli za naším cílem. Aktivní hrou jsme drželi soupeře daleko od naší brány a sami ohrožovali tu soupeřovu. Ve 14. minutě přinesla aktivita své ovoce. Lukáš Prokopec po kombinaci ve středu pole přihrávkou nasadil housle hostujícímu obránci a zároveň poslal Honzu Pánka do vyložené šance, který ji beze zbytku využil, když bodlem (čti skotským nártem) poslal míč za háčky vzdálenější tyče. Vstřelená branka nás uklidnila a další šance přicházely, nicméně změna skóre ne. Nepřesné pokusy si připsali všichni z útočného čtyřlísku. Nadto byl nejblíže skórování Petr Šatnýhlavou, ale také neuspěl. Místo toho nechybělo mnoho a Nebušice srovnaly. Jejich pokusy z dálky velké trable Ondrovi Voskovi nenadělaly. Až těsně před půlí se hosté dostali k opakovanému zakončení z pravé strany. Skvělé obrané zákroky si postupně připsali Ondra Voska, pravá tyč naší branky a Martin Vošta, takže se nakonec kopal jen roh. Do šaten se šlo s jednobrankovým náskokem.

V hlavách jsme rozhodně měli promarněné poločasové vedení z minulého zápasu s Řeporyjemi, a nejspíš proto jsme do druhé půle vkročili velmi opatrně. Naše hra postrádala rychlost i přesnost a spíš jsme se přizpůsobili hernímu stylu soupeře, tedy dlouhým nákopům. Naše obrana s pomocí výborné hry defenzivních záložníků soupeře k ničemu vážnějšímu nepouštěla. Naopak na druhé straně přicházela okénka v obraně. Do šancí hodných zaznamenání se dostali Honza Pánek a Michal Rýdl. Jenomže střely ani jednoho síť nerozvlnily především kvůli kvalitním zákrokům hostujícího brankáře. Těsně před koncem mohl přidat pojistku našemu vedení střídající Jirka Kratochvíl, který chvíli šel sám na bránu, jenomže hostující obránce stihl situaci z pohledu hostí zachránit a Jirkovi zabránil v zakončení. Závěrečný tlak Nebušic nic závratného nepřinesl, a tak si připisujeme důležité 3 body.

Příští zápas opět hrajeme doma. Tentokrát v tradičním čase 11:00 hostíme béčko přeborové Přední Kopaniny, tak dorazte do Modřan.

SK Modřany – TJ Sokol Nebušice 1:0 (1:0)

Branka SKM: 14. Pánek

Sestava: Voska – Hoskovec, Vošta, Mlejnek, Pravenec – Rýdl(75. Kratochvíl), Šatný – Beko (86. Fulka), Pánek, Prokopec –Martinák

Žluté karty: Pravenec, Šatný