Aktuality

Muži A: Výhra v derby

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

SK Modřany – SK Libuš

Po sérii tří těžkých zápasů se soupeři z čela tabulky nás doma čekalo derby s Libuší, se kterou máme dlouhodobě kladnou bilanci, i když jsme poslední zápas před rokem doma nezvládli. Stejně jako před loňským derby jsme i teď počítali omluvenky. Vinou karantény, nemocí, pracovních povinností a dovolených to chvíli vypadalo, že nedáme dohromady celou jedenáctku. Naštěstí s pomocí přispěchali Kuba Marek a Kája Kukla, takže jsme ve výsledku šli do utkání v silné sestavě.
Přestože si náš trávník skvěle poradil s vytrvalým deštěm, který Prahu skrápěl od pátečního rána, měli všichni aktéři zápasu v jeho počátku značné problémy s pohybem, což se projevilo na předváděné hře. Na obou stranách víceméně nebyly k vidění tři kloudné přihrávky za sebou, a tak se spíš bojovalo a v tom jsme lepší než Libuš. Po několika náznacích a pološancích z první dvacetiminutovky jsme ve 26. minutě udeřili. Martin Vošta skvěle vybojoval balon po odražené standardce, zavezl balon k lajně a milimetrovým centrem našel na zadní tyči Karla Kuklu, který se v podobných situacích nemýlí. Hráči Libuši chvíli poté zahrozili dvěma slepenými rohovými kopy. První šanci naše obrana dokázala zblokovat. Ve druhé vyplaval na zadní tyči úplně volný hráč, ale naštěstí minul. O pár minut později nás podržel Ondra Voska, když zlikvidoval největší hostující šanci zápasu, kdy osamocený hráč pálil z naší penalty. Poté už Libuš nic neměla celý zápas. My jsme ale také příliš nebezpeční nebyli, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.
Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a hned ve 48. minutě jsme zdvojnásobili naše vedení. Po průniku Honzy Pánka středem hřiště poslal Petr Hoskovec nadýchaný oblouček na hranici vápna, kam si opět naběhl skvěle hrající Kája Kukla a hlavou překonal vybíhajícího brankáře Libuše. Libuš se od té chvíle snažila hru ještě více otevřít, avšak jediné ohrožení naší branky přišlo ze dvou trestňáků kolem vápna. Oproti první půli jsme vyhrávali většinu soubojů a získávali odražené míče, takže jsme naopak my byli nebezpeční. Bohužel se z našich brejků ani standardních situací další góly neurodily. Ve výsledku jsme ale spokojení. Zápas jsme zvládli výborným kolektivním výkonem s třešničkou na dortu v podobě dalšího čistého konta vzadu. Příští víkend jedeme na půdu Aritmy, odkud si jednoznačně chceme odvézt další 3 body.

SK Modřany – SK Libuš 2:0 (1:0)

Branky SKM: 26. a 48. Kukla

Sestava: Voska – Skalický (46. Kratochvíl), Mlejnek, Vošta, Hoskovec – Pánek, Marek – Martinák, Rýdl, Šídlo – Kukla (83. Trajanov)

Žluté karty: Martinák