Muži B: Dělba bodů

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

SK Sparta Krč - SK Modřany B

V dalším kole 2.třídy skupiny A nás čekal soupeř z Krče, který pro tuto sezónu hraje své domácí zápasy na umělém povrchu na hřišti Slavoje Vyšehrad.

O prvním poločasu se nedá nic jiného říci, než že to byla od nás tragédie. Všichni co jsme byli na hřišti, jsme působili jako když fotbal hrajeme poprvé. Vůbec nic nevycházelo, soupeř nás jednoduše přehrával i díky našim častým ztrátám míče. Krč celých 45 min. prvního poločasu byla jednoznačně lepší. Trest za předvedenou hru přišel ve 22. min, kdy z penalty, kterou zavinil Vodr, padl první gól zápasu. Do přestávky jsme si koledovali minimálně o pět gólů a kdybychom do půle opravdu dostali více branek, asi by se nikdo nemohl divit. Ve 40. min jsme opět inkasovali a do kabin se tak šlo za nepříznivého stavu 2:0 pro domácí.

V kabině bylo „veselo“, hráči si nahlas vysvětlovali chyby, kterých bylo mnoho. Vzhledem k tomu, že se s námi přišel rozloučit + odehrát poslední zápas Rajmond Marku, který byl v základní sestavě, nechtěl nikdo z nás hlavně kvůli tomu prohrát.

Do druhého poločasu v sestavě došlo k nuceným změnám, Honzu Huka, který spěchal na derby nahradil žolík Pjeter Marki a Petra Štyndla, který naopak musel do práce vystřídal Honza Málek. Na stopera se přesunul Jirka Šídlo, což se nakonec ukázalo být klíčové rozhodnutí, protože od té chvíle obrana pracovala na jedničku. Druhá půle už byla úplně o něčem jiném. Od začátku bylo znát, že se za první půlkou udělala tlustá čára. Pomalu se začalo naplňovat Modřanské pravidlo povolíš – přitáhneš. Tlak béčka postupně sílil a kdyby se hrálo o 5. min déle, než je základní hrací doba, určitě bychom přivezli plný bodový zisk. V 80. min po faulu gólmana ve vápně na Jendu Przyczka, nařídil sudí pokutový kop, hostující gólman obdržel červenou kartu. Leonard Marku to v tu chvíli vzal na sebe a šel kopat penaltu, zkušeně ji proměnil a tak jsme se dostali do kontaktu. Náš tlak po proměněné penaltě vrcholil. Z několika šancí a střel, ale gól ne a ne padnout, pak přišla 88. min Leo vyslal křižným balónem do lajny Vodra, ten po straně podstoupil rychlostní souboj a předběhl domácího obránce, přihrál přesně míč do vápna na kopačky Pjetra (našeho nejlepšího střelce) a ten potvrdil střeleckou formu, vyrovnávací branka byla na světě 2:2. Na vítěznou branku, už nebyl bohužel čas, zápas tak skončil dělbou bodů, ale bod nakonec bereme všema deseti.

SK Sparta Krč - SK Modřany B 2:2 (2:0)

Sestava: Měchura - Vodrážka, Přibyl, Štyndl (46. Málek), Huk (46. Marki) – Marku L., Marku R. (82. Tichý), Orság, Cibák  -  Przyczko, Šídlo J.