Muži B: První zápas za tři body

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

SK Modřany “B“ – FK Sparta Košíře 2:0

Modřanské béčko odstartovalo novou sezonu důležitou výhrou 2:0 nad jedním z favoritů soutěže Spartou Košíře. Do vedení jej poslal Martin Fulka z rychlého brejku a vedení v závěru pojistil stoper Karel Kukla. V dalším kole čeká tým trenéra Tomáše Vodrážky TJ Točná.

Střet s lídrem loňského ročníku soutěže, absence kapitána a trenéra v jedné osobě, minimální tréninková docházka kombinovaná s nepřesvědčivými výkony v přípravných utkáních… Před úvodním duelem nové sezony se Spartou Košíře viselo ve vzduchu více otazníků, než by si kdokoliv z modřanského béčka přál.

Po nepříliš úspěšném testování systému 4-3-3, který béčko zkoušelo v letních přátelských utkáních se zastupující trenéři vrátili ke klasickému systému 4-4-2. A hned po čtvrt hodině se změna vyplatila. Při jednom z nákopů na útočníky obránce hostí zazmatkoval a míč jen prodloužil za sebe. Toho využila motorová myš na levé záloze Martin Fulka a tvrdou ranou pod břevno nedal hostujícímu brankáři šanci.

Snový začátek vybízel k dalším útočným snahám. Avšak realita byla poněkud jiná. Modřanům se nedařilo dostávat míč dopředu konstruktivně, místo toho tak zvolilo cestu dlouhých nákopů, které se však nedařilo hráčům v útoku sbírat. Naopak Košíře měly hned několik šancí i polo-šancí a béčko tak mohlo po první půli za stav 1:0 děkovat v prvé řadě brankáři Vaškovi Měchurovia také záložníkům hostů, kteří hned několikrát prováhali ideální příležitost vystřelit nikým neobsazeni z hranice vápna.

Ani druhá půle nebyla ze strany domácích žádná hitparáda a tempo hry diktoval soupeř. Když už se schylovalo k jeho závěrečnému náporu, prosadil se po tvrdě vybojovaném rohu Karel Kukla, a dodal tak domácím klid do posledních minut zápasu. Košíře se sice reklamovaly ruku, ale jejich protesty k ničemu nevedly.

Modřany si tak připsaly veledůležitou výhru hned úvodním zápase sezony, navíc proti pravděpodobnému favoritovi soutěže. Pozitivem z utkání jsou vyválčené tři body, podobně slabé výkony však v dalších kolech, především na hřištích soupeřů,rozhodně nebudou nestačit.

Branka SKM: Fulka, Kukla

Sestava: Měchura - Przyczko, Kukla, Orság, Hoskovec M. - Marku (89.Hálek), Ardelt (62.Sláma), Fukla, Přibyl (57.Tichý) - Huk, Cibák

Žluté karty: Fulka