Muži B: Z Lochkova si vezeme tři body

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

Divoký zápas přinesl cennou výhru v Lochkově 4:3

Modřanské béčko dokázalo v divokém utkání na větrné hůrce v Lochkově urvat vítězství 4:3. Za něj vděčí především fenomenálnímu výkonu křídelníka Martina Fulky, který byl u všech branek, a připsal si tak do statistik dvě branky a dvě asistence.

Na Lochkov jsme přijeli s vědomím, že se nám zde poslední léta příliš nedaří, a i přestože býváme za favority, ne vždy dokážeme zápas dotáhnout k jasnému vítězství. A úvodní sekundy to potvrdily. Jen díky skvělým zákrokům Václava Měchury jsme neprohrávali 0:2 již po 5 minutách.

Postupně jsme však hru srovnali a když v 11. minu Fulkanapřáhl z hranice vápna, šli jsme dokonce do vedení. O pár minut později jsme měli dokonce dvoubrankový náskok. Po hezké kombinaci na levém křídle se postavil k následnému rohu opět Fulka, míč nabídl přesným centrem Karlovi Kuklovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Bohužel, díky našemu nedůrazu v obraně soupeř o pár minut později snížil.

My jsme však i nadále těžili z toho, že soupeř vysouval obranu extrémně vysoko. Po jednom z nákopů naši útočníci přetlačili lochkovské obránce, Honza Huk si jednoho z nich obhodil, v samostatném úniku jej však vychytal brankář. Naštěstí z druhé vlny míč do sítě propasoval Fulka a bylo to zase o dvě branky. Ani tentokrát však výraznější náskok ve skóre nevydržel dlouho. Po rohu dostal jeden z hráčů soupeře trestuhodně příliš prostoru na zpracování centru a z blízka snížil na 2:3.

Druhá půle byla mnohem opatrnější než ta první. Díky nepříliš přesnému výkonu sudího byly oba týmy nervózní, hra rozkouskovaná a na hřišti to občas pořádně jiskřilo. Hned několik soubojů potřebovalo ocenit žlutou kartou. V některých případech k tomu došlo, v dalších zůstal kartoneknepochopitelně v kapse rozhodčího. Důkazem tvrdosti budiž vyražený dech útočníka Marka Tichého po drsném střetu s gólmanem domácích.

Dvacet minut před koncem jsme poprvé střídali, kdy Kuklu, který už v ten den absolvoval 90 minut za A tým, vystřídal Pjeter Marki. A byl to právě on, kdo si o pět minut později počíhal na zadní tyči na centr od Fulky a opět vrátil Modřanům dvoubrankové vedení.

Domácí ještě v úplném závěru snížili, ale to bylo z jejich strany vše. Mohli být naopak rádi, že poté, co Fulka v poslední vteřině unikal do brejku, a jeden z jejich hráčů jej nevybíravým zákrokem sestřelil, rozhodčí místo červené karty pro hříšníka raději zapískal konec.

V příštím kole hostíme doma jeden ze dvou týmů, které ještě nepoznaly hořkost porážky Sokol Lipence. Zápas začíná v neděli v 17:00.