Aktuality

Aktuality

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

TJ Točná - SK Modřany B (1:1) 1:4

Modřanské béčko nastoupilo k prvnímu utkání po zimní pauze, pár kilometrů od domácího stadionu na větrné hůrce zvané Točná. A že to byla větrná hůrka. Jarní počasí si dalo zrovna pro tento víkend pauzu, bylo nevlídno, ošklivo. Rozhodně ne ideální počasí pro fotbal.

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

SK Zbraslav – SK Modřany 2 : 0 (1:0)

Ve třetím jarním kole jsme zajížděli na půdu vedoucího celku tabulky, týmu SK Zbraslav. V zápase jsme chtěli navázat na předchozí zápas a pokusit se domácí zaskočit aktivní hrou a vysokým napadáním. Kdo však čekal od zápasu nějakou velkou podívanou, musel být průběhem duelu dost zklamán. Domácí se zaměřili na pevnou obranu, ze které vyráželi k rychlým protiútokům. Nám aktivní pojetí vysokého presinkuvydrželo tak první půlhodinku. Pak byl k vidění celkem nezáživný fotbal. Šancí na obou stranách bylo po celý zápas jako šafránu. Na hřišti spíš probíhal jen boj a čekání na chybu.

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

SK Modřany – FK Zlíchov 1914

Druhé jarní kolo k nám na modřanský pažit přivedlo mužstvo Zlíchova, kterému jsme chtěli vrátit podzimní porážku 4:3. Našemu jednoznačnému cíli uzpůsobil taktiku také trenérský štáb, když postavil velmi ofenzivní sestavu. Od úvodního hvizdu jsme na soupeře vlétli a vytvářeli si šance. Hned ve třetí minutě se měnilo skóre. Honza Pánek si po dobrém presinku celého týmu seběhl na přihrávku z pravé strany, jedním dotekem si připravil míč ke střele a přesně trefil mezeru u pravé tyče branky hostí. O pár minut později to mohlo být 2:0, když jsme po sérii rohů rozezvučeli břevno branky. Zejména v první dvacetiminutovce jsme díky nátlakové a jednoduché hře na nerovném jarním terénu sbírali odražené balony a vytvářeli si šance, avšak zvýšení náskoku zatím nepřišlo. Poté, co hosté přestáli náš úvodní tlak, začali se také častěji dostávat na dostřel naší branky. Prvních pár šancí skončilo mimo naši branku. Až ve 29. minutě rozehráli roh na krátko a po centru z úrovně rohu našeho vápna si hostující hráč našel balon hlavou a srovnal. Po zbytek prvního dějství se hrál důrazný fotbal s množstvím soubojů a faulů, nicméně vážnější ohrožení branky k vidění nebylo.

Úvod druhé půle nám vyšel obdobně jako té první. V 51. minutě hostující obránci podcenili dlouhý výkop Ondry Vosky, který si našel Lukáš Prokopec a po druhém odskoku ho nádherně uklidil levačkou na zadní tyč. O pár minut později mohlo být opět srovnáno, když rozhodčí viděl v souboji našich dvou hráčů s jedním z hostů náš faul a odpískal penaltu. Hráč Zlíchova ji však nekopl dobře, dal Ondrovi Voskovi šanci a ten si tak připsal po čtyřech letech další chycenou penaltu. Hosté se následně přeskupili své řady, a i nadále se tlačili do útoku, díky čemuž vznikala okénka pro naše brejky. Žádný z nich se nepovedlo přetavit v pojistku, a tak hosté cítili šanci. Všechny jejich příležitosti však skončili na výborném Ondrovi Voskovi. V 90. minutě se ještě hosté dožadovali další penalty tak vehementně, že mohou být rádi, že si červenou kartu odnesl pouze jeden z nich. Kýženou pojistku proti oslabenému soupeři přidal až v 93. minutě Jirka Kratochvíl, který si podalším dlouhém výkopu Ondry velmi svérázně vyložil pokyn z lavičky „udrž“, když balon z jedničky poslal nártem přes bezmocného brankáře. 

SK Modřany – FK Zlíchov 1914 3:1 (1:1)

Branka SKM: 3. Pánek, 51. Prokopec, 90+3. Kratochvíl

Sestava: Voska – Šatný (87. Marku), Mlejnek, Hoskovec – Šídlo – Jeřábek (79. Kratochvíl), Bazal, Pánek (79. Vošta), Prokopec (74. Skalický) – Tomeček, Pavljuk (61. Trajanov) 

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

FC Přední Kopanina „B“– SK Modřany

První jarní kolo nás zavedlo na Přední Kopaninu, kde nás přivítala místní rezerva. V rámci zimní přípravy se nám naneštěstí nevyhnula zranění, a tak se v základní jedenáctce představila hned trojice noviců – Mesko, Pavljuk a Jeřábek. V těžkých březnových podmínkách utkání začalo z obou stran opatrně. V 10. minutě se domácí dostali k rohovému kopu, který zahráli solidně a poté, co balon propadl na přední tyči se jeden z našich obránců střetl s domácím hráčem a pískala se penalta, s jejíž exekucí neměli domácí problém.  Obraz hry se ani poté příliš nezměnil a k vidění byla hra plná nepřesností a soubojů s minimem zakončení na branku. 

Druhá půle pro nás začala hrozně. Domácí lépe kombinovali a po dvou zdařilých akcích mezi 50. a 53. minutou utkání de facto rozhodli. Trenér Lukič se snažil mužstvu dát impuls, když v 60. minutě najednou využil všechny možnosti střídání, a to včetně brankáře. Kýžený efekt to však nepřineslo. Domácí do konce zápasu ještě využili jednoho z okének v naší obraně a zpečetili tak zasloužené vítězství 4:0. 

FC Přední Kopanina „B“ – SK Modřany4:0 (1:0)

Sestava: Voska (60. Schweigl) – Hoskovec, Mesko, Šídlo, Fulka (60. Kratochvíl) – Pavljuk – Tomeček (60. Pánek), Jeřábek, Bazal, Prokopec (60. Bochcetti) – Vodička

Žlutá karta: Jeřábek

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

SK Modřany – FK Řeporyje

V posledním domácím zápase podzimu jsme se utkali s týmem z Řeporyj. Na těžkém terénu v mlze se v prvních minutách oba týmy spíše oťukávaly. Zhruba od 20. minuty jsme se začali prosazovat a přibývala zakončení a ohrožení branky hostů. Gólem skončil až střílený centr Milana Šídla, který tečoval Luboš Martinák mimo dosah brankáře. Řeporyje v první půli neměly nic.

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

SK Modřany – SK Střešovice 1911

Po volném týdnu nás čekal tradiční soupeř ze Střešovic. S pozměněným rozestavením i taktikou jsme chtěli konečně doma urvat 3 body. Nezačali jsme špatně. Během prvních minut jsme byli aktivnějším celkem, nicméně všechny naše akce končily okolo vápna Střešovic a diváci vlastně neviděli žádné kloudné zakončení na branku.

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

SK Modřany – ABC Braník

V desátém kole jsme přivítali hráče Braníku, který se před utkáním nacházel v tabulce pod námi, což příliš neodpovídá obecným předsezónním očekáváním. Úvod zápasu byl z obou stran vlažnější především z toho důvodu, že trávník byl značně poznamenám víkendovým programem. Celý podzim se potýkáme s tím, že brzy (často velmi lacině) inkasujeme. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Vlažnou přihrávku Dominika Zbořila zpět na stopery vystihl hostující křídelník, jehož následný postup se ještě snažil zachránit Milan Šídlo společně s Ondrou Voskou, nicméně štěstí stále při útočícím hráči, když nějakým zázračným způsobem dostal balon do sítě. Díky tomu, že se Braník snažil stejně jako my o kombinační fotbal, docházelo v rozehrávce k chybám. Po jedné z nich se dostal do šance Honza Pánek, ale z kruhu vápna pálil jen doprostřed branky. V 17. minutě přišel od hostů dárek. Jeden z hráčů zahrál nešikovně ve vápně rukou a s nařízenou penaltou si bezpečně poradil Milan Šídlo. Po zbytek času se hrálo spíš po vápna. Na naší straně zakončoval hlavou David Trajanov těsně vedle. Naopak hosté měli šanci po naší další chybě v rozehrávce, kterou tentokrát zachránil hbitým skokem pod nohy Ondra Voska.

Druhá půle už neměla s fotbalem nic moc společného. Terén byl těžký, balony odskakovaly, což ústilo ve spousty soubojů o odražené balony. Šance přicházely na obou stranách převážně po standardkách. Soupeř měl i s postupujícím časem velmi dobrý pohyb a zatlačil nás, ovšem bez vážnějšího ohrožení branky. No a vzhledem tomu, že jsme v poslední vteřině zápasu přežili loženku hostů, při níž zcela osamocený hráč hostů minul branku z hranice vápna, připisujeme do tabulky bod. 

SK Modřany – ABC Braník1:1 (1:1)

Branka SKM: 19. Šídlo z pen.

Sestava: Voska – Hoskovec (69. Skalický), Vošta (23. Dorazil), Šídlo, Šindelář (69. Prokopec) – Valoušek, Pánek –Tomeček, Kokeš (62. Fulka), Zbořil – Trajanov

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

TJ Sokol Cholupice– SK Modřany

K desátému zápasu sezóny jsme se utkali v derby zápase s Cholupicemi, tedy s doposud neporaženým lídrem naší soutěže. Místní nakloněné hřiště vybízí k taktizování už před losem, který se nám povedlo vyhrát. Avšak moc platné nám to nebylo, protože už ve druhé minutě jsme prohrávali. Domácí poslali jednoduchý balon za naši obranu, ofsajdová past kvůli chybě jednoho z našich neklapla a domácí hráč si v samostatném úniku poradil. O deset minut později to bylo o 2 góly. Domácí využili další rychlý brejk po naší chybě na útočné polovině, přičemž zakončující hráč nedal Ondrovi v bráně sebemenší šanci. Krom inkasovaných branek byla ale převaha jasně na naší straně. Domácí drželi kompaktní blok, situace si nekomplikovali a jen nakopávali. Postupem času nám kombinační hra přinášela šance. Ke snížení však vedla až přesná hlavička Luboše Martináka po přesném centru Marka Tomečka.

Druhá půle začala stejně jako první skončila, tedy naší převahou, která vycházela z kombinační hry. Domácí obrana však byla nepropustná a když už jsme blok vykombinovali, tak nás srážely nepřesnosti ve finální fázi. Čáru přes náš rozpočet Cholupice udělaly v 64. minutě. Na skvěle zahraný trestňák si naskočil jeden z domácích a přesnou hlavou zvýšil na 3:1. Ačkoliv jsme si po čas celé druhé půle vytvářeli šance, jak ze hry, tak ze standardek, žádná z nich se neujala. Konečnou podobu výsledek dal domácí útočník, který z trestňáku od rohu vápna vymetl pavučinu.

Přestože jsme dostali „čtverec“, odjíždíme domů s hlavou nahoře, neboť jsme herně byli lepší. Fotbal se ale hraje na góly a ty stříleli hlavně domácí, zejména díky účelnosti a neskutečné efektivitě.

TJ Sokol Cholupice – SK Modřany4:1 (2:1)

Branka SKM: 37. Martinák

Sestava: Voska – Hoskovec, Mlejnek, Šídlo, Šindelář (76. Valoušek) – Pánek, Kratochvíl – Tomeček, Kokeš (78. Trajanov), Zbořil – Martinák

Žlutá karta: Tomeček, Šídlo

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

SK Modřany – 1999 Praha

Po anglickém týdnu a následném volném víkendu jsme v tradičním sobotním čase přivítali tradičního soupěře 1999 Praha. Tým plný zkušených harcovníků se od úvodu prezentoval organizovaným blokem, jednoduchou hrou a nákopy. My jsme ve změněném rozestavení těžko hledali cestu do soupeřova vápna, natož abychom smysluplně ohrozili branku. V 27. minutě z ojedinělé přítomnosti soupeře na naší polovině padl vedoucí gól 99ky, když si Dominik Schweigl nedokázal poradit se střelou ze střední vzdálenosti. Náš zmar v první půli dokonale ilustrovala situace ze 40. minuty. Martin Vodička našel ve vápně Honzu Pánka, který prudkým přízemním centrem vybídl útočníky ke skórovaní. Bohužel místo toho, aby balon skončil v síti, házeli hosté aut u rohového praporku. Poločas tak skončil vedením hostů.

Do druhé půle jsme prostřídali a šli s jasným cílem zápas otočit. Vytyčený cíl se ještě ztížil v 50. minutě, kdy hosté po několika odrazech a po faulu na Martina Voštu procedili míč za záda Dominika Schweigla. Nicméně hostům ubývaly rapidně síly a náš tlak se stupňoval. Po několika nedůrazných zakončeních jsme náskok soupeře snížili. Postaral se o to v 69. minutě Luboš Martinák střelou na zadní tyč zpoza vápna, kterého do šance poslal Milan Šídlo po souhře s Jirkou Kratochvílem. O 3 minuty později bylo vyrovnáno. Parádně zahraný roh Dominika Zbořila zužitkoval na zadní Richard Valoušek a připsal si svůj třetí zásah v sezoně. Hráči 1999 cítili, že jim teče do bot a začali ještě více hru kouskovat a zdržovat. Na našich šancích nicméně neubývalo, bohužel bez dalšího gólového efektu. Milan Šídlo pálil z dobré pozice vedle. Honza Šindelář mohl taktéž rozhodnout, ale nikým nehlídaný na malém vápně po vzoru nohejbalistů smečoval jen do náručí obrovského brankaře hostů. A když v nastavení pálil Luboš Martinák ne příliš důrazně, skončilo utkání dělbou bodů. Podruhé za sebou jsme 2 body ztratili kvůli neefektivitě v zakončení. Ztracené body tak chceme přivézt z půdy lídra soutěže z Cholupic, s nímž se utkáme v neděli odpoledne.

SK Modřany – 1999 Praha 2:2 (0:1)

Branky SKM: 69. Martinák, 72. Valoušek

Sestava: Schweigl – Hoskovec (61. Tomeček), Mlejnek, Šídlo, Bazal (63. Valoušek) – Vodička (46. Vošta), Pánek,Kratochvíl, Zbořil – Trajanov (46. Šindelář), Martinák

Žlutá karta: Trajanov, Zbořil, Šídlo

SK MODŘANY© 2022

Search