Aktuality

Komentáře k zápasům

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

SK Modřany – ABC Braník

V desátém kole jsme přivítali hráče Braníku, který se před utkáním nacházel v tabulce pod námi, což příliš neodpovídá obecným předsezónním očekáváním. Úvod zápasu byl z obou stran vlažnější především z toho důvodu, že trávník byl značně poznamenám víkendovým programem. Celý podzim se potýkáme s tím, že brzy (často velmi lacině) inkasujeme. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Vlažnou přihrávku Dominika Zbořila zpět na stopery vystihl hostující křídelník, jehož následný postup se ještě snažil zachránit Milan Šídlo společně s Ondrou Voskou, nicméně štěstí stále při útočícím hráči, když nějakým zázračným způsobem dostal balon do sítě. Díky tomu, že se Braník snažil stejně jako my o kombinační fotbal, docházelo v rozehrávce k chybám. Po jedné z nich se dostal do šance Honza Pánek, ale z kruhu vápna pálil jen doprostřed branky. V 17. minutě přišel od hostů dárek. Jeden z hráčů zahrál nešikovně ve vápně rukou a s nařízenou penaltou si bezpečně poradil Milan Šídlo. Po zbytek času se hrálo spíš po vápna. Na naší straně zakončoval hlavou David Trajanov těsně vedle. Naopak hosté měli šanci po naší další chybě v rozehrávce, kterou tentokrát zachránil hbitým skokem pod nohy Ondra Voska.

Druhá půle už neměla s fotbalem nic moc společného. Terén byl těžký, balony odskakovaly, což ústilo ve spousty soubojů o odražené balony. Šance přicházely na obou stranách převážně po standardkách. Soupeř měl i s postupujícím časem velmi dobrý pohyb a zatlačil nás, ovšem bez vážnějšího ohrožení branky. No a vzhledem tomu, že jsme v poslední vteřině zápasu přežili loženku hostů, při níž zcela osamocený hráč hostů minul branku z hranice vápna, připisujeme do tabulky bod.

SK Modřany – ABC Braník1:1 (1:1)

Branka SKM: 19. Šídlo z pen.

Sestava: Voska – Hoskovec (69. Skalický), Vošta (23. Dorazil), Šídlo, Šindelář (69. Prokopec) – Valoušek, Pánek –Tomeček, Kokeš (62. Fulka), Zbořil – Trajanov

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

TJ Slavoj Suchdol - SK Modřany B

Sedm kulí v Suchdole výhra pro Modřany

Po dvou porážkách v řadě muselo Modřanské béčko stůj, co stůj zabrat. V utkání na severu Prahy v Suchdole se to i přes četné absence, mezi kterými byl i trenér Vodrážka, povedlo. Při výhře 7:0 byli hráči rezervy v pozici Arsenalu, Suchdol pak působil dojmem Slavie, která právě Londý před lety tahala míč ze své branky také hned sedmkrát.

Ale pojďme pěkně popořádku. V sestavě došlo k několika vynuceným změnám. Vzadu výrazně svými centimetry i kilogramy vzbuzoval respekt Vladislav Líkař, na levý kraj zálohy si stoupla uzdravená posila z Áčka Lukáš Prokopec, středu zálohy dodal tolik potřebnou rychlost Martin Fulka a vepředu operovala dvojice Honza Huk – Viktor Poberezhnyi.

Domácí se na Modřany od začátku zkoušeli tlačit, ale nechávali tím pádem řadu volných míst v obraně. Toho tým z jihu Prahy využíval k rychlým kontrům. Po jednom z nich Marek Tichý na kraji vápna místo očekávaného centru napřáhl a tvrdou křížnou střelou nedal brankáři šanci. A o pár minut později už to bylo 2:0, když Huk prudkým centrem před branku našel Poberezhnyiho.

Za stavu, který odpovídal klasické Csaplárově pasti se tak šlo do kabin. Kdo ale čekal ve druhé půli drama, musel být zklamán. Ano, branky přibývaly, ale výhradně do domácí sítě. Již po pěti minutách zvýšil na tříbrankový rozdíl po rychlé kombinaci s Fulkou ve středu hřiště přehozením gólmana Leo Marku. Následně předskočil u bližší tyče domácího obránce Huk a bylo to 4:0.

Od té chvíle už to byla spíše exhibice než lítý boj. Poberezhnyi dalšími dvěma brankami zkompletoval hattrick a nebýt neuznaného gólu po sporném ofsajdu, podařil by se podobný kousek i druhému útočníkovi Hukovi. Konečný stav se tak zastavil na sedmi brankách a mohlo jich být více. Modřany předvedly po delší době výborný výkon, je však třeba vzít v potaz, že soupeř naopak hrál vyloženě špatně.

Příští kolo bude kvůli vládním koronavirovým opatřením na dlouhou dobu poslední. Modřany čeká doma v neděli střešovické Céčko. Pro udržení kontaktu s čelem tabulky neexistuje jiná varianta než vítězství.

TJ Slavoj Suchdol - SK Modřany B 0:7 (0:2)

Sestava: Měchura - Málek, Orság, Líkař, Kukla - Fulka, Marku, Tichý ( 76. Štyndl ), Prokopec ( 46. Přibyl ) - Poberezhnyi, Huk

Branky: Tichý, 3x Poberezhnyi, 2x Huk, Marku

SK Aritma Praha „B“ – SK Modřany

Pro první říjnový víkend nám los přisoudil cestu na vzdálenou Aritmu a i přes krásné nedělní počasí nás domácí nekompromisně poslali na umělku.

Od úvodní minuty měli domácí navrch, a to především v rychlosti a důrazu. Sbírali odražené balony a tlačili na naši dobře zformovanou obranu. Ta fungovala dobře jen do 30 minuty. Po jednom z našich nepřesných centrů do domácího vápna hráči Aritmy sebrali balon a rozjeli bleskurychlý brejk, který vyústil v přihrávku na naše vápno, odkud z druhé vlny zakončoval domácí hráč technickou střelou do šibenice. O pár minut později bylo ještě hůř. Takřka v identické brejkovésituaci pronásledoval unikajícího domácího hráče Michal Rýdl až do našeho vápna, kde o něj lehce škobrtnul a pískala se penalta. S její exekucí neměl domácí hráč problém, a tak se šlo do kabin za stavu 0:2 pro nás, aniž bychom si vytvořili nějaké šance za celý poločas.

S ohledem na stav zápasu a naši neschopnost prosadit se na malé umělce kombinační hrou jsme se od úvodu druhé půle snažili dostat nahoru ve více lidech záběhy do křídelních prostorů. V určitých pasážích jsme domácí zatlačili, nicméně bez většího efektu. Naopak Aritma využívala otevřeného prostoru a zaměstnávala nás rychlými brejky. Naštěstí z žádného pojistku vedení nepřidala, a to především díky obětavé hře naší obranné čtyřky a Dominika Schweiglav brance, který si připsal první mistrovský start za naše áčko. Zápas už se chýlil ke konci, když nám domácí sami nabídli možnost ke snížení. Presink na naší záložní řady na očividně unavené domácí hráče resultoval v nepřesnou malou domů jednoho z nich, kterou skvěle vystihl Milan Šídlo a v samostatném úniku překonal brankáře prudkou střelou do houslí. Snížení nám vlilo novou krev do žil a šli jsme za vyrovnáním. V samém závěru posadil Martin Vošta skvělý centr na zcela osamoceného Luboše Martináka, který prudkou hlavičkou srovnal na výsledných 2:2. Tentokrát jsme byli šťastnější, díky vůli a bojovnosti jsme prodloužili naši neporazitelnost na 7 utkání.

Plánované domácí utkání s 1999 se z důvodu nákazy hráčů soupeře odkládá na 28.10., a tak k dalšímu utkání (snad) nastoupíme v sobotu 17.10. na hřišti Čechie Smíchov.

SK Aritma Praha „B“ – SK Modřany 2:2 (2:0)

Branky SKM: 84. Šídlo, 90. Martinák

Sestava: Schweigl – Hoskovec, Mlejnek, Vošta, Pravenec –Pánek, Šatný (65. Martinák) – Tomeček (90. Dorazil), Rýdl, Beko (70. Šídlo) – Trajanov

Žluté karty: Mlejnek

SK Modřany – SK Zbraslav

Za krásného nedělního počasí k nám na vyschlý pažit zavítala dosud neporažená Zbraslav. Nemožnost praktikovat kombinační hru více svědčila nám, neboť jsme si lépe nacházeli odražené balony a dostávali se do ohrožení branky hostů. Oproti minulému týdnu, kdy nám pomohla štěstěna a víceméně nám tam spadlo vše, do čeho jsme kopli, tak se Zbraslaví to bylo naopak.