Muži A

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

TJ Sokol Cholupice– SK Modřany

K desátému zápasu sezóny jsme se utkali v derby zápase s Cholupicemi, tedy s doposud neporaženým lídrem naší soutěže. Místní nakloněné hřiště vybízí k taktizování už před losem, který se nám povedlo vyhrát. Avšak moc platné nám to nebylo, protože už ve druhé minutě jsme prohrávali. Domácí poslali jednoduchý balon za naši obranu, ofsajdová past kvůli chybě jednoho z našich neklapla a domácí hráč si v samostatném úniku poradil. O deset minut později to bylo o 2 góly. Domácí využili další rychlý brejk po naší chybě na útočné polovině, přičemž zakončující hráč nedal Ondrovi v bráně sebemenší šanci. Krom inkasovaných branek byla ale převaha jasně na naší straně. Domácí drželi kompaktní blok, situace si nekomplikovali a jen nakopávali. Postupem času nám kombinační hra přinášela šance. Ke snížení však vedla až přesná hlavička Luboše Martináka po přesném centru Marka Tomečka.

Druhá půle začala stejně jako první skončila, tedy naší převahou, která vycházela z kombinační hry. Domácí obrana však byla nepropustná a když už jsme blok vykombinovali, tak nás srážely nepřesnosti ve finální fázi. Čáru přes náš rozpočet Cholupice udělaly v 64. minutě. Na skvěle zahraný trestňák si naskočil jeden z domácích a přesnou hlavou zvýšil na 3:1. Ačkoliv jsme si po čas celé druhé půle vytvářeli šance, jak ze hry, tak ze standardek, žádná z nich se neujala. Konečnou podobu výsledek dal domácí útočník, který z trestňáku od rohu vápna vymetl pavučinu.

Přestože jsme dostali „čtverec“, odjíždíme domů s hlavou nahoře, neboť jsme herně byli lepší. Fotbal se ale hraje na góly a ty stříleli hlavně domácí, zejména díky účelnosti a neskutečné efektivitě.

TJ Sokol Cholupice – SK Modřany4:1 (2:1)

Branka SKM: 37. Martinák

Sestava: Voska – Hoskovec, Mlejnek, Šídlo, Šindelář (76. Valoušek) – Pánek, Kratochvíl – Tomeček, Kokeš (78. Trajanov), Zbořil – Martinák

Žlutá karta: Tomeček, Šídlo

SK Modřany – 1999 Praha

Po anglickém týdnu a následném volném víkendu jsme v tradičním sobotním čase přivítali tradičního soupěře 1999 Praha. Tým plný zkušených harcovníků se od úvodu prezentoval organizovaným blokem, jednoduchou hrou a nákopy. My jsme ve změněném rozestavení těžko hledali cestu do soupeřova vápna, natož abychom smysluplně ohrozili branku. V 27. minutě z ojedinělé přítomnosti soupeře na naší polovině padl vedoucí gól 99ky, když si Dominik Schweigl nedokázal poradit se střelou ze střední vzdálenosti. Náš zmar v první půli dokonale ilustrovala situace ze 40. minuty. Martin Vodička našel ve vápně Honzu Pánka, který prudkým přízemním centrem vybídl útočníky ke skórovaní. Bohužel místo toho, aby balon skončil v síti, házeli hosté aut u rohového praporku. Poločas tak skončil vedením hostů.

Do druhé půle jsme prostřídali a šli s jasným cílem zápas otočit. Vytyčený cíl se ještě ztížil v 50. minutě, kdy hosté po několika odrazech a po faulu na Martina Voštu procedili míč za záda Dominika Schweigla. Nicméně hostům ubývaly rapidně síly a náš tlak se stupňoval. Po několika nedůrazných zakončeních jsme náskok soupeře snížili. Postaral se o to v 69. minutě Luboš Martinák střelou na zadní tyč zpoza vápna, kterého do šance poslal Milan Šídlo po souhře s Jirkou Kratochvílem. O 3 minuty později bylo vyrovnáno. Parádně zahraný roh Dominika Zbořila zužitkoval na zadní Richard Valoušek a připsal si svůj třetí zásah v sezoně. Hráči 1999 cítili, že jim teče do bot a začali ještě více hru kouskovat a zdržovat. Na našich šancích nicméně neubývalo, bohužel bez dalšího gólového efektu. Milan Šídlo pálil z dobré pozice vedle. Honza Šindelář mohl taktéž rozhodnout, ale nikým nehlídaný na malém vápně po vzoru nohejbalistů smečoval jen do náručí obrovského brankaře hostů. A když v nastavení pálil Luboš Martinák ne příliš důrazně, skončilo utkání dělbou bodů. Podruhé za sebou jsme 2 body ztratili kvůli neefektivitě v zakončení. Ztracené body tak chceme přivézt z půdy lídra soutěže z Cholupic, s nímž se utkáme v neděli odpoledne.

SK Modřany – 1999 Praha 2:2 (0:1)

Branky SKM: 69. Martinák, 72. Valoušek

Sestava: Schweigl – Hoskovec (61. Tomeček), Mlejnek, Šídlo, Bazal (63. Valoušek) – Vodička (46. Vošta), Pánek,Kratochvíl, Zbořil – Trajanov (46. Šindelář), Martinák

Žlutá karta: Trajanov, Zbořil, Šídlo

SK Modřany – SK Libuš 838

K završení anglického týdne na naše hřiště dorazila Libuš. Třetí zápas během sedmi dní se značně projevil na našem výkonu v úvodu. Byli jsme zatuhlí a pomalí. Libuš sice působila aktivněji, ale žádné větší šance si nevypracovala. Nudu v úvodu změnil až vlastní gól libušského hráče, který si srazil míč do vlastní sítě po naší rychlé akci z pravé strany. Vlastňák ho nemusel tolik mrzet, protože hned za ním si na balon brousili zuby dva naši hráči, a gól by to byl, tak jako tak. Libuš vyrovnala za deset minut po šílené chybě v naší rozehrávce. Místo abychom po standardce hostů šli do brejku, špatně si nahrajeme a je z toho brejk Libuše, který jejich útočník vyřešil s chladnou hlavou. Po zbytek první půle se hrála nakopávaná bez většího ohrožení kterékoliv z branek.

Do druhé půle jsme vstoupili daleko lépe než do první s cílem zápas co nejrychleji rozhodnout. Místo vedení jsme ale inkasovali. Po brejku Libuše zvládli naši obránci několik pokusů hostů zlikvidovat, pak se blýskl skvělým zákrokem Dominik Schweigl, ale když si libušský útočník zasekl míč ve vápně, přišlo podražení a penalta. Z ní se hosté nemýlili. S odpovědí přišel za pět minut Luboš Martinák, když si naběhl na trestňák Martina Vošty a něčím (silou vůle) dostal merunu do sítě. Za chvíli jsme mohli jít do vedení. Po rozehrané standardce se z úhlu do vápna dostal Honza Bazal, místo těžkého zakončení zvolil přihrávku spoluhráče, kterou ovšem hostující brankář lapil. Chvíli na to Honza Pánek vybídl k úniku Honzu Bazala na pravé straně. Ten hravě obešel beka a vyslal střílený centr před branku, kde hledal nabíhajícího Luboše, jemuž scházely centimetry k překlopení skóre na naši stranu. Zbytek zápasu už to byla holomajzna. My jsme byli nepřesní a Libuš jalová, takže je remíza asi zasloužená.

SK Modřany – SK Libuš 838 2:2 (1:1)

Branky SKM: 24. vlastní, 57. Martinák

Sestava: Schweigl – Bazal (85. Šindelář), Mlejnek, Vošta, Šídlo – Pánek, Kokeš (79. Tomeček) – Zbořil (88. Tomeček), Valoušek (54. Trajanov), Prokopec (65. Vodička) – Martinák

Žlutá karta: Bazal, Martinák, Šídlo, Prokopec

SK Aritma Praha „B“ – SK Modřany

Za druhým zápasem anglického týdne jsme v předehrávce 7. kola vyrazili na hřiště Aritmy. Rezervní tým divizního áčka na nás vyrukoval s velmi mladým běhavým týmem. Hned od úvodu to byl fofr. Než jsme se zvládli srovnat s umělkou, napadáním a důrazem soupeře, byl stav 1:0. Jeden ze záplavy dlouhých balonů Aritmy za naši obranu Martin Vošta odvrátil před nabíhajícím útočníkem tak nešťastně, že hlavou přehodil vybíhajícího Dominika Schweigla. Toto je vlastně jediná zaznamenáníhodná věc první půle, protože po inkasované brance jsme hru vyrovnali, snažili se kombinovat, ale naráželi jsme na dobře zformovanou obranu. Naopak Aritma jen nakopávala a šla za tím. Za 45. minut tak přítomní viděli dohromady 0 střel a 1 gól.

Hned od začátku druhé půle jsme dominovali. Díky vyššímu postavení se nám dařilo rychle získávat balony a tlačit se do vápna domácích. V 55. minutě mohlo být srovnáno. Centr z levé strany Milana Šídla prodloužil Luboš Martinák za sebe na malé vápno, odkud z jedničky dostal míč do sítě Ríša Valoušek. Jeho postavení však pomezní rozhodčí asi správně vyhodnotil jako ofsajdové, takže gól neuznal. Chvíli na to se v šanci objevil Lukáš Prokopec. Milimetrový centr Honzy Bazala ale tísněn poslal jen nad branku. V 61. minutě už ale bylo srovnáno. Lukáš Prokopec našel pasem zleva v ložence osamoceného Luboše Martináka, jemuž se zakončení nepovedlo podle představ. Balon si ve vápně našel Honza Bazal a díky svému důrazu mohl slavit premiérovou soutěžní trefu v našem dresu. O čtyři minuty později jsme šli do vedení. Luboš Martinák po další skvělé standardce vyplaval sám na zadní tyči. Jeho pokus domácí brankář lapil skvělým reflexem, nicméně jen k osamocenému Martinu Vodičkovi, který neměl problém rozvlnit síť a taktéž si připsal první soutěžní gól za Modřany. Naše aktivita nepolevovala, avšak pojistku se přidat nedařilo. Domácí byli taktéž neškodní, a proto se stav nezměnil až do posledního hvizdu. Těsně před ním nás v jediné vážné šanci Aritmy v zápase skvělým zákrokem podržel Dominik Schweigl a pomohl tak k zaslouženým třem bodům z Vokovic.

SK Aritma Praha „B“ – SK Modřany 1:2 (1:0)

Branky SKM: 61. Bazal, 65. Vodička

Sestava: Schweigl – Bazal (89. Šatný), Mlejnek, Vošta, Šídlo – Pánek, Kokeš (58. Vodička) – Zbořil (88. Tomeček), Valoušek, Prokopec (78. Trajanov) – Martinák

Žlutá karta: Vošta

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

TJ A.F.K. Slivenec – SK Modřany

Na startu našeho druhého anglického týdne nás čekal výjezd na hřiště snad ještě neoblíbenějšího soupeře než Zlíchova – Slivenec. Na silně podmáčeném terénu nás hned v úvodu soupeř zatlačil a Vašek Měchura předvedl 2 skvělé zákroky. Poté co, domácí místo naší odkryté brány trefili spojnici, jsme začali hrát také my.

ČAFC Praha – SK Modřany

Aby se podařilo odehrát podzimní část sezony do konce října, rozhodli se činovníci z PFS o anglickém týdnu a vložili předehrávku 15. kola na středu 18.8. na hřišti ČAFC. Do zápasu jsme vstoupili aktivitou, která domácí viditelně zaskočila. Z převahy rezultovalo několik závarů a ohrožení branky, nicméně žádné z nich se neujalo.

FK Zlíchov 1914 – SK Modřany

Po sérii dvou výher nás čekal výjezd do šíleného prostředí Zlíchova. Oproti minulému týdnu jsme počítali ztráty a základní sestava doznala změn především na krajích obrany. Dle očekávání na nás domácí vlétli a hned v první minutě nás po rychlé akci z naší levé strany podržel výborným zákrokem Vašek Měchura.

SK Modřany – FC Přední Kopanina „B“

Ke druhému soutěžnímu zápasu k nám zavítala rezerva Přední Kopaniny. Od úvodu měl zápas solidní tempo a stejně jako proti Nebušicím se nám podařilo velmi záhy otevřít skóre. Po standardce Martina Vošty sebral Honza Pánek odražený míč padající na penaltu a po rychlém zpracování nedal hostujícímu brankaři šanci. Rychlý gól hosty zaskočil a my jsme si vytvářeli další šance. Po několika nedotažených šancích mohl zvýšit náš náskok Milan Šídlo, když vystihl rozehrávku hostů, obhodil si stopera a z mírného úhlu pálil pouze do ochránce hostující svatyně. O pár minut později se ze zakončovatele stal nahrávač.

SK Modřany – TJ Sokol Nebušice

Po všeobecně známých událostech posledních měsíců jsou tu opět letní prázdniny a přesně v jejich polovině velmi očekávaný start nové soutěže. Vzhledem k tomu, jak dopadly poslední dvě sezony se Pražský fotbalový svaz snaží jít štěstíčku trochu naproti, když mimo jiné posunul termínovku soutěže o dva týdny než obvykle. Ačkoliv zkrácená příprava nebyla ideální a naopak pauza od posledního mistráku dlouhá, na úvodního soupeře z Nebušic jsme si věřili.

SK Modřany – SK Libuš

Po sérii tří těžkých zápasů se soupeři z čela tabulky nás doma čekalo derby s Libuší, se kterou máme dlouhodobě kladnou bilanci, i když jsme poslední zápas před rokem doma nezvládli. Stejně jako před loňským derby jsme i teď počítali omluvenky. Vinou karantény, nemocí, pracovních povinností a dovolených to chvíli vypadalo, že nedáme dohromady celou jedenáctku. Naštěstí s pomocí přispěchali Kuba Marek a Kája Kukla, takže jsme ve výsledku šli do utkání v silné sestavě.
Přestože si náš trávník skvěle poradil s vytrvalým deštěm, který Prahu skrápěl od pátečního rána, měli všichni aktéři zápasu v jeho počátku značné problémy s pohybem, což se projevilo na předváděné hře. Na obou stranách víceméně nebyly k vidění tři kloudné přihrávky za sebou, a tak se spíš bojovalo a v tom jsme lepší než Libuš. Po několika náznacích a pološancích z první dvacetiminutovky jsme ve 26. minutě udeřili. Martin Vošta skvěle vybojoval balon po odražené standardce, zavezl balon k lajně a milimetrovým centrem našel na zadní tyči Karla Kuklu, který se v podobných situacích nemýlí. Hráči Libuši chvíli poté zahrozili dvěma slepenými rohovými kopy. První šanci naše obrana dokázala zblokovat. Ve druhé vyplaval na zadní tyči úplně volný hráč, ale naštěstí minul. O pár minut později nás podržel Ondra Voska, když zlikvidoval největší hostující šanci zápasu, kdy osamocený hráč pálil z naší penalty. Poté už Libuš nic neměla celý zápas. My jsme ale také příliš nebezpeční nebyli, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.
Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a hned ve 48. minutě jsme zdvojnásobili naše vedení. Po průniku Honzy Pánka středem hřiště poslal Petr Hoskovec nadýchaný oblouček na hranici vápna, kam si opět naběhl skvěle hrající Kája Kukla a hlavou překonal vybíhajícího brankáře Libuše. Libuš se od té chvíle snažila hru ještě více otevřít, avšak jediné ohrožení naší branky přišlo ze dvou trestňáků kolem vápna. Oproti první půli jsme vyhrávali většinu soubojů a získávali odražené míče, takže jsme naopak my byli nebezpeční. Bohužel se z našich brejků ani standardních situací další góly neurodily. Ve výsledku jsme ale spokojení. Zápas jsme zvládli výborným kolektivním výkonem s třešničkou na dortu v podobě dalšího čistého konta vzadu. Příští víkend jedeme na půdu Aritmy, odkud si jednoznačně chceme odvézt další 3 body.

SK Modřany – SK Libuš 2:0 (1:0)

Branky SKM: 26. a 48. Kukla

Sestava: Voska – Skalický (46. Kratochvíl), Mlejnek, Vošta, Hoskovec – Pánek, Marek – Martinák, Rýdl, Šídlo – Kukla (83. Trajanov)

Žluté karty: Martinák