Aktuality

Muži A: Doma nám to vyšlo

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

SK Modřany – FK Zlíchov 1914

Druhé jarní kolo k nám na modřanský pažit přivedlo mužstvo Zlíchova, kterému jsme chtěli vrátit podzimní porážku 4:3. Našemu jednoznačnému cíli uzpůsobil taktiku také trenérský štáb, když postavil velmi ofenzivní sestavu. Od úvodního hvizdu jsme na soupeře vlétli a vytvářeli si šance. Hned ve třetí minutě se měnilo skóre. Honza Pánek si po dobrém presinku celého týmu seběhl na přihrávku z pravé strany, jedním dotekem si připravil míč ke střele a přesně trefil mezeru u pravé tyče branky hostí. O pár minut později to mohlo být 2:0, když jsme po sérii rohů rozezvučeli břevno branky. Zejména v první dvacetiminutovce jsme díky nátlakové a jednoduché hře na nerovném jarním terénu sbírali odražené balony a vytvářeli si šance, avšak zvýšení náskoku zatím nepřišlo. Poté, co hosté přestáli náš úvodní tlak, začali se také častěji dostávat na dostřel naší branky. Prvních pár šancí skončilo mimo naši branku. Až ve 29. minutě rozehráli roh na krátko a po centru z úrovně rohu našeho vápna si hostující hráč našel balon hlavou a srovnal. Po zbytek prvního dějství se hrál důrazný fotbal s množstvím soubojů a faulů, nicméně vážnější ohrožení branky k vidění nebylo.

Úvod druhé půle nám vyšel obdobně jako té první. V 51. minutě hostující obránci podcenili dlouhý výkop Ondry Vosky, který si našel Lukáš Prokopec a po druhém odskoku ho nádherně uklidil levačkou na zadní tyč. O pár minut později mohlo být opět srovnáno, když rozhodčí viděl v souboji našich dvou hráčů s jedním z hostů náš faul a odpískal penaltu. Hráč Zlíchova ji však nekopl dobře, dal Ondrovi Voskovi šanci a ten si tak připsal po čtyřech letech další chycenou penaltu. Hosté se následně přeskupili své řady, a i nadále se tlačili do útoku, díky čemuž vznikala okénka pro naše brejky. Žádný z nich se nepovedlo přetavit v pojistku, a tak hosté cítili šanci. Všechny jejich příležitosti však skončili na výborném Ondrovi Voskovi. V 90. minutě se ještě hosté dožadovali další penalty tak vehementně, že mohou být rádi, že si červenou kartu odnesl pouze jeden z nich. Kýženou pojistku proti oslabenému soupeři přidal až v 93. minutě Jirka Kratochvíl, který si podalším dlouhém výkopu Ondry velmi svérázně vyložil pokyn z lavičky „udrž“, když balon z jedničky poslal nártem přes bezmocného brankáře. 

SK Modřany – FK Zlíchov 1914 3:1 (1:1)

Branka SKM: 3. Pánek, 51. Prokopec, 90+3. Kratochvíl

Sestava: Voska – Šatný (87. Marku), Mlejnek, Hoskovec – Šídlo – Jeřábek (79. Kratochvíl), Bazal, Pánek (79. Vošta), Prokopec (74. Skalický) – Tomeček, Pavljuk (61. Trajanov) 

SK MODŘANY© 2023

Search