Aktuality

Muži A: Na Slivenci to nevyšlo

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

TJ A.F.K. Slivenec – SK Modřany

Na startu našeho druhého anglického týdne nás čekal výjezd na hřiště snad ještě neoblíbenějšího soupeře než Zlíchova – Slivenec. Na silně podmáčeném terénu nás hned v úvodu soupeř zatlačil a Vašek Měchura předvedl 2 skvělé zákroky. Poté co, domácí místo naší odkryté brány trefili spojnici, jsme začali hrát také my.

Solidními kombinacemi jsme se dostávali přes střed hřiště do vápna Slivence ve velkém počtu k zakončení, avšak žádná ze střel nebyla dost přesná, aby dokázala vážněji ohrozit branku. Domácí věrni své taktice dlouhého obehrávání na vlastní polovině s následnými dlouhými nákopy za obranu „uspěli“ až ve 30. minutě. Domácí útočník se přihnal do vápna, počkal až ho dostoupí stoper a velmi ochotně šel k zemi, což ještě pojistil chycením míče do ruky pomalu ještě v letu. K našemu úžasu a rozhořčení mu to sudí zbaštil i s navijákem a kopala se penalta, kterou bezpečně domácí hráč proměnil. Na druhé straně chyběl kousek Luboši Martinákovi hlavou po průniku Lukáše Prokopce z levé strany. I naše další zakončení končila bezúspěšně. Naopak skóre se měnilo na druhé straně. Ve 43. minutě se kvůli nedomluvě mezi Ríšou Valouškem a Vaškem Měchurou balon po jednom z dalších nákopů domácích stoperů odrazil k nikým nehlídanému hráči před v podstatě prázdnou branku a nebylo, co řešit. Ještě do půle se nám povedlo snížit. Honza Bazal rozehrál aut nakrátko s Lubošem Martinákem, obešel beka a centroval do vápna. Jeden z bránících, co skočili do centru zasáhl balon rukou nad hlavou, což naštěstí viděl asistent rozhodčího, na jehož pokyn se pískala zasloužená penalta. K exekuci se postavil Honza Pánek a zakončil za háčky.

Do druhé půle jsme Slivenec zatlačili. Do slibného zakončení se dostal opět Honza Pánek, ale bohužel trefil jen boční síť. Následně po rychlém brejku pálil z druhé vlny Jirka Kratochvíl místo do sítě, pouze do zad David Trajanova. Následně jsme si nepohlídali dlouhý nákop (nejspíš protože to byl ofsajd?) a domácí hráč se řítil sám na kasu. Nabídnutou šancí nepohrdl. Zápas byl však stále otevřený, a proto jsme pořád útočili. S přibývajícím časem jsme přeskupili řady a hráli na 3 nahoře. Slibovaný efekt to přineslo jen částečně. My hráli, Slivenec střílel góly. Po dalším (ofsajdovém) pasu za obranu to už bylo o 3 góly. V 78. minutě jsme naopak snížili, když si David Trajanov naběhl na pas Honzy Pánka, využil nedorozumění domácího brankáře se stoperem, oba si obhodil a z úhlu trefil prázdnou bránu. Pár minut na to mohl David Trajanov stáhnout  manko na rozdíl jediného gólu, avšak parádní centr naší nové posily Dominika Zbořila o milimetry hlavou minul. Těsně před koncem uzavřeli domácí na konečných 5:2 po dalším brejku.

Ačkoliv je pro nás výsledek krutý, nemáme se s ohledem na předvedenou hru za co stydět. Šanci na další body máme hned tuto středu, kdy nás od 20:00 čeká zápas na umělce Aritmy.

TJ A.F.K. Slivenec – SK Modřany 5:2 (2:1)

Branky SKM: 45. + 2. Pánek z pen., 78. Trajanov

Sestava: Měchura – Bazal, Mlejnek, Valoušek, Šindelář (64. Zbořil) – Pánek, Šídlo – Trajanov, Kratochvíl (72. Dorazil), Prokopec – Martinák

Žlutá karta: Valoušek, Mlejnek, Bazal