Muži A: Skvělý vstup do sezóny

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

SK Modřany – TJ Sokol Nebušice

Po všeobecně známých událostech posledních měsíců jsou tu opět letní prázdniny a přesně v jejich polovině velmi očekávaný start nové soutěže. Vzhledem k tomu, jak dopadly poslední dvě sezony se Pražský fotbalový svaz snaží jít štěstíčku trochu naproti, když mimo jiné posunul termínovku soutěže o dva týdny než obvykle. Ačkoliv zkrácená příprava nebyla ideální a naopak pauza od posledního mistráku dlouhá, na úvodního soupeře z Nebušic jsme si věřili.

Úvod zápasu nám moc nevyšel. Standardní „jednoduchou“ jsme se nechytli a v prvních pěti minutách na nás soupeř vletěl. Naštěstí z toho nebylo víc než rekordně rychlá žlutá karta pro Honzu Pánka (pan rozhodčí se nenechal přesvědčit, že se karta v prvních pěti minutách nedává). Naopak my jsme byli od první návštěvy vápna hostů nebezpeční. Po prvním neúspěšném pokusu z voleje se v 8. minutě po ose Vošta – Šídlo dostal před vápno Honza Pánek. Na nic nečekal a jeho utěšená rána levačkou šla přesně do víka. Branka nás uklidnila. V dalších minutách jsme odolávali velmi jednoduché hře hostů a spíš hrozili z brejků. Pár slibných zakončení přišlo, avšak míč se třepetal v síti až v 43. minutě. Na perfektní roh Lukáše Prokopce si naskočil nehlídaný Luboš Martinák a jeho hlavičku usměrnil do vlastní sítě hostující hráč. Přes radost z dvougólového vedení jsme si moc dobře uvědomovali, že nad námi visí hrozba Czaplárovy pasti. Tu naštěstí odvrátil po výborné standardce Martina Vošty a důrazu Petra Mlejnka ve vápně nikým nehlídaný Lukáš Prokopec, který se ocitl sám na malém vápně a neměl problém s úklidem.

Druhá půle začala vlažně a soupeř nás potrestal. Jakékoliv náznaky zvratu však utnula v 53. minutě jedna z posil Richard Valoušek. Po líbivé kombinaci na levé straně hřiště ho nikým nehlídaného našel přízemním centrem taktéž nově příchozí Honza Šindelář a Vali s přehledem zavěsil. Když si v 61. minutě zpracoval ve vápně míč Luboš Martinák a překonal brankáře Nebušic popáté, bylo po zápase. Soupeř v podstatě rezignoval, díky čemuž nám vznikal prostor k navýšení skóre. Z výkonu hostů pak stojí za zmínku už jen surový zákrok hostujícího útočníka na Ondru Vosku, po němž mohl být rád, že nedostal červenou kartu a od někoho z nás pěstí, protože tohle se nedělá. Když se situace uklidnila, tak hostům přibalil na cestu ještě dva kousky střídající David Trajanov. Oba hlavou. Jednou po dalším parádním trestňáku Martina Vošty a podruhé po centru pravačkou Milana Šídla, který tak vyvrátil zvěsti, že jí má jen na opírání. Konečný výsledek 7:1.

Příští víkend se utkáme s béčkem Přední Kopaniny a rozhodně budeme chtít potvrdit, že tenhle výsledek nebyla náhoda.

SK Modřany – TJ Sokol Nebušice 7:1 (3:0)

Branky SKM: 8. Pánek, 43. vlastní, 45. Prokopec, 53. Valoušek, 61. Martinák, 84. a 90. Trajanov

Sestava: Voska – Hoskovec, Mlejnek, Vošta, Šindelář (69. Šatný) – Pánek, Šídlo – Bazal (69. Vodička), Valoušek (63. Trajanov), Prokopec (75. Kokeš) – Martinák (63. Palanský)

Žluté karty: Pánek, Šindelář