Aktuality

Muži A: Spravedlivá plichta

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

ČAFC Praha – SK Modřany

Aby se podařilo odehrát podzimní část sezony do konce října, rozhodli se činovníci z PFS o anglickém týdnu a vložili předehrávku 15. kola na středu 18.8. na hřišti ČAFC. Do zápasu jsme vstoupili aktivitou, která domácí viditelně zaskočila. Z převahy rezultovalo několik závarů a ohrožení branky, nicméně žádné z nich se neujalo.

Největší šanci úvodní dvacetiminutovky měl Petr Mlejnek, když si výborně naskočil na roh Lukáš Prokopce, avšak ke gólové radosti pár centimetrů chybělo. Čafka poté vyrovnala hru, a tak na vyschlém hřišti bylo k vidění víc pokusů o úspěšné zpracování balonu, než střel na branku. Nudu k naší nevoli utnula Čafka, když rychlým brejkem potrestala naši chybu v přechodové fázi. S prvním zakončením si ještě Vašek Měchura poradil. Akce pokračovala a na jejím konci zakončoval nehlídaný hráč domácích do naší poloodkryté branky.

Do druhé půle jsme doslova vlétli. Zatlačili domácí a 53. minutě už na ukazateli skóre svítil stav 1:1. Radim Kokeš si na rohu vápna zpracoval odražený balon, tělem odmítl bránícího hráče a nenápadnou střelou za háčky nedal brankáři šanci. Náš tlak nepolevoval a po několika standardkách se v 63. minutě potřetí v ročníku prosadil Luboš Martinák. Proti dalšímu skvěle kopnutému rohu Martina Vošty mu stačilo jen nastavit hruď a meruna si sama našla cestu do sítě. Čafka ještě víc zjednodušila hru a poslala víc hráčů nahoru, aby sbírali dlouhé nákopy od obránců. V 69. minutě domácí srovnali. Naše nedůslednost po propadnutém nákopu z půlky pustila hráče Čafky ke klidnému zakončení plackou kolem Vaška Měchury, který byl bez šance. Posledních dvacet minut se tak hrál otevřený fotbal, protože obě mužstva chtěla vyhrát. Na každé straně se urodila velká šance. Tu naší měl Milan Šídlo. Přebral míč ve vápně, zasekl obránce, avšak na svoji slabší pravou nohu, a k naší smůle vyloudil jen pokus, který často vídáme v zápasech kategorie U-10. Na konci zápasu ještě vzplály emoce, když po skluzu Petra Šatného a následné strkaniciudělil rozhodčí červenou kartu na každé straně. Konečný výsledek 2:2 a spravedlivá dělba bodů.

ČAFC Praha – SK Modřany2:2 (1:0)

Branky SKM: 53. Kokeš, 62. Martinák

Sestava: Měchura – Bazal, Mlejnek, Vošta, Šídlo – Pánek,Valoušek – Vodička (78. Hoskovec), Kokeš (81. Šatný), Prokopec (78. Tomeček) – Martinák (84. Trajanov)

Žlutá karta: Vošta, Šídlo, Trajanov

Červená karta: Šatný