Aktuality

Muži A: Zbytečná proha u lídra tabulky

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

SK Zbraslav – SK Modřany 2 : 0 (1:0)

Ve třetím jarním kole jsme zajížděli na půdu vedoucího celku tabulky, týmu SK Zbraslav. V zápase jsme chtěli navázat na předchozí zápas a pokusit se domácí zaskočit aktivní hrou a vysokým napadáním. Kdo však čekal od zápasu nějakou velkou podívanou, musel být průběhem duelu dost zklamán. Domácí se zaměřili na pevnou obranu, ze které vyráželi k rychlým protiútokům. Nám aktivní pojetí vysokého presinkuvydrželo tak první půlhodinku. Pak byl k vidění celkem nezáživný fotbal. Šancí na obou stranách bylo po celý zápas jako šafránu. Na hřišti spíš probíhal jen boj a čekání na chybu.

Tu první vyrobil jinak výborný domácí brankář. Jeho špatnou rozehrávku vystihl v 15.minutě Honza Bazal a už se dral s míčem u nohy do šestnáctky. Na její hranici přišel faul a měli jsme možnost kopat přímý volný kop z výhodné pozice. K míči se postavil sám faulovaný, ale jeho pokus domácí strážce svatyně na dvakrát zneškodnil. O pár minut později poprvé zahrozila Zbraslav. Na levé straně jsme nezachytili rychlý přechod do útoku a domácí hráč běžel ze strany k naší brance. Místo střely se snažil najít lépe postaveného spoluhráče. Centr dobře zblokoval Ondra Voska a následná střela mířila vysoko do oblak. Po půl hodině hry propadl míč za naši obranu a domácí útočník se řítil do tutovky. Dobře však zareagoval náš brankář, včasným vyběhnutím zmenšil soupeři střelecký úhel a šanci zneškodnil. Ve 35.minutě natáhl Milan Šídlo z dobrých pětadvaceti metrů ke střele. Ta jen těsně minula domácí branku a gólman si musel oddechnout. Sice se natahoval jak jen mohl, ale na míč by nedosáhl. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, přišel v poslední minutě první půle šok. Propadli jsme na naší levé straně a útočník Zbraslavi si to sám mašíroval z úhlu k brance. Z hranice malého vápna vystřelil na přední tyč, kterou si Ondra Voska nepokryl, a bylo vymalováno – 1:0. O přestávce byla v kabině menší bouřka a na hřiště jsme šli do druhého poločasu s touhou výsledek otočit. Jenže zůstalo jen u touhy a po sedmi minutách bylo po zápase. Domácí předvedli nejhezčí akci zápasu a jednoduchým ťukesem přehráli naši obranu, se zakončením do prázdné branky – 2:0. Tímto okamžikem jako by bylo po zápase. Zbraslav se soustředila ještě více na obranu a nám se nedařilo téměř nic. Nepomohlo ani přeskupení řad, zjednodušená hra na tři útočníky. Utkání se více méně jen dohrávalo a k žádnému vážnějšímu ohrožení jedné, nebo druhé branky už nedošlo. Nepomohla nám ani krátká přesilovka, takže si bohužel přepisujeme druhou jarní prohru. Vůbec se nám nedařilo plnit taktiku určenou trenéry a jen málo hráčů dnes podalo dobrý výkon. Je třeba začít vnímat to, co se po hráčích chce, a ne během zápasu diskutovat směrem k lavičce. U spousty hráčů je již zdvižený prst a sami bojují o svou budoucnost.

Voska – Šatný, Voska (77. Vodička), Mlejnek, Hoskovec – Tomeček, Bazal, Kokeš (57. Kratochvíl Jiří), Šídlo, Pavljuk(34. Skalický/57. Kratochvíl Michal) – Martinák (57. Trajanov)

SK MODŘANY© 2023

Search