Muži A: Prohra o tři branky

SK Uhelné sklady Praha - Muži "A" 3:0 (1:0)

Do zápasu na horké půdě Uhelných skladů jsme jeli v trochu rozpadlé, kdy se nám začíná trochu kupit zranění u hráčů. Nicméně i tak sestava byla silná a věřili jsme, že zápas můžeme bez problému zvládnout. Věděli jsme, že uhelné sklady mají pouze jednu šablonu fotbalu a to nakopávané balóny na vysokého útočníka, který jim následně dělá čepu hru a to buď sám nebo se snaží využívat 2 rychlostních fotbalistů okolo sebe. S tímto vědomím jsme naopak my chtějí využít našich kombinacích schopnosti a širokého hřiště a hru směřovat tímto směrem. Úvod zápasu se nám vydařil, kdy jsme tlačili na soupeře a nutili ho k nepřipraveným odkopům z obranných řád, kdy jsme i následně dobře sbírali odražené balóny na středu hřiště. Bohužel v 10 minutě prvního poločasu přišla první velká individuální chyba. Náš stoper při rozehrávce zbytečně ztratil míč, aby soupeř šel do přečíslení 2 na 1 a druhý stoper již musel hasit situaci pouze penaltovým zákrokem. Následnou penaltu soupeř bez problému proměnil. Ve zbytku první půle jsme byli kombinačně lepší a fotbalovější. Soupeř sice měl ještě do konce 1. půle pár slibných příležitostí, ale ty pramenili pouze z našich individuálních chyb při rozehrávce nebo špatném rozhodnutí. My jsme naopak nevyužili svých 100 % šancí, kdy selhal z malého vápna nejdříve Mlejnek a následně v další situaci Mesko. Ještě minimálně 2 další velice slibné příležitosti jsme nevyužili a proto první poločas skončil 1:0 pro domácí. Do druhého poločasu jsme chtěli využít lepší kombinační schopnosti a být trpěliví na balónu a pouze se vyvarovat chyb, abychom soupeři zbytečně nedarovali šance. Soupeř využíval stále svých předností a to nakopávaných balónů na vysokého hrotového útočníka a s vědomím svého náskoku kouskoval hru a nikam nespěchal. Bohužel jsme tentokrát neměli tolik lidí na lavičce, abychom mohli hru okysličit a docházeli nám síly na nějaký větší tlak. Pořád to bylo o 1 gól, ale bohužel opět následovala individuální chyba stopera, kdy podcenil a nepodstoupil souboj a hráč Uhelných skladů kolem něho bez problému proběhl a přihrál do prázdné branky. Za další minutu přišla další chyba v rozehrávce a soupeř šel v přečíslení na naši branku a příležitost využila a to běžela 81. a 83. minuta. Průběžný výsledek 3:0 už napovídal tomu, že se zápas již poslední minuty jen dohrával. My jsme už neměli síly na nějaký větší tlak.

K fotbalu chyby patří, ale je potřeba, abychom v dalších zápasech se vyvarovali velkých individuálních chyb jako v tomto zápase a zas přešli k zodpovědnému výkonu.

Fotbal se také nikdy nehrál na více šancí, držení balónů nebo na něco dalšího a rozhoduji branky, kdy my jsme tentokrát nedokázali využít žádnou ze svých obrovských šancí, tak snad příště to bude již lepší.