Reporty ze zápasů mládeže

Reporty mládež

U10 - Viktorka Žižkov výhra.

Zdravím všechny,
hráči U10 dnes po vynikajícím, téměř bezchybném výkonu porazili Žižkov 10:5 v zápase na jedno hřiště. Byl to náš zatím nejlepší výkon, a to téměř bez absencí. Žižkov přijel s hráči, které jsme za poslední dvě sezóny neviděli. Přesto byli silově, technicky i herně velmi vyspělí. My jsme ale hráli zodpovědně, důrazně a s vysokou kvalitou, včetně zakončení, a soupeři jsme nedali šanci. Velký respekt patří celému týmu, včetně těch, kteří kvůli soupeři mohli pouze fandit.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kluci MŽ D vs. Sokol Lipence – výhra 7:6

Celý zápas jsme byli lepší a soupeře nepustili do vedení. Nejprve jsme vedli 3:0, poté soupeř srovnal na 3:3. Ve druhé půli jsme se dostali až do vedení 7:3, ale kluci si zřejmě řekli, že trenéra a rodiče trochu poškádlí, takže jsme se ke konci lehce báli o výsledek. Soupeři jsme několikrát dovolili vrátit se zpět do hry o body. Nicméně výhru jsme uhájili a kluci zápas odmakali naplno, což je pro nás nejdůležitější. Určitě nám to pomůže do dalších zápasů.

MD Kolovraty - SKM 5:2 (2:1)

Zápas nezačal ideálně, hned od první minuty jsme prohrávali 1:0. Ačkoliv soupeř herně lepší nebyl, dnes byl výrazně hladovější po vítězství než my. V prvním poločase jsme se ještě drželi, skóre bylo 2:1, ale postupně nám začala chybět energie a nasazení. Ani fakt, že jsme od 60. minuty hráli proti deseti hráčům, nám bohužel nepomohl. Bez běhání a pohybu se vyhrávat nedá, což se dnes jednoznačně ukázalo. Z tohoto zápasu si musíme vzít ponaučení a jít dál silnější.

U13 MŽ "A" dnes dosáhli přesvědčivé výhry proti Loko Praha 12:1.

Od začátku jsme diktovali tempo hry, a i když se zápas odehrával v poklidnějším rytmu, kluci dokázali udržet koncentraci a kontrolu nad celým průběhem. Bez větších komplikací jsme si došli pro jasné vítězství, což určitě dodalo hráčům potřebné sebevědomí. Myslím, že si zápas opravdu užili se vším všudy – od krásných kombinací až po úspěšné zakončení. Příští kolo nás ale čeká těžší soupeř, takže kluky čeká větší výzva a bude nutné se na ni pořádně připravit.

Velká gratulace všem hráčům za předvedený výkon a díky rodičům za jejich podporu na tribunách!

MŽ C vs. Řepy 4:2
Dnes jsme si připsali druhou výhru v této sezóně ročníku 2013. Kluci si opět dokázali, že i proti o rok starším soupeřům mohou zvítězit. Od začátku jsme byli fotbalovější, měli jsme více míč pod kontrolou a vytvořili jsme si daleko více šancí než Řepy. Bohužel jsme inkasovali z rychlého protiútoku a sami jsme nedokázali proměnit několik skvělých příležitostí, částečně i kvůli výbornému výkonu soupeřova brankáře.

Ve druhé polovině zápasu už se nám ale před brankou dařilo lépe a zaslouženě jsme skóre otočili v náš prospěch. Kluci postupně zjišťují, že hrát proti starším soupeřům znamená nejen tvrdší souboje, ale také více bolesti. Skvěle se s tím ale vyrovnávají, což je obrovský pokrok. O to více si pak užívají oslavy vítězství! Momentálně jsme alespoň do zítřka na druhém místě tabulky.

U11
SKM - Žižkov 5:20

Dnešní zápas nám bohužel vůbec nevyšel. Proti nepříjemnému soupeři jsme byli slabší ve všech herních činnostech. Od začátku jsme se nedokázali dostat do tempa a soupeř nás převyšoval nejen v technice, ale i v nasazení. Kvůli několika absencím dostali šanci i hráči, kteří běžně nehraji, ale ani to bohužel nepřineslo žádnou výraznou změnu ve výkonu. I když se kluci snažili, nebyli jsme schopni navázat na standardní úroveň naší hry.

Dnes to prostě nefungovalo, ať už to bylo kvůli nedostatečné koncentraci, nebo slabší týmové spolupráci. I tak je ale důležité, že si zápas vyhodnotíme a vydáme se správným směrem. Nezbývá nám tedy nic jiného než pokračovat v tvrdé práci, trpělivosti a soustředění na zlepšení, abychom příště byli silnější a konkurenceschopnější.

SŽ "A" 1:2 Podolí

Zápas jsme začali velmi dobře a až do 57. minuty jsme drželi vedení. Bohužel, ne všichni hráči byli stoprocentně fit, a postupně nám docházely síly, což soupeři umožnilo častěji se dostávat do šancí. Po vyrovnání jsme už nedokázali najít způsob, jak se vrátit zpět do zápasu, a nakonec jsme prohráli.

Tento zápas nám ukázal, že nám stále chybí ta správná vítězná mentalita. Víra v sebe a v tým, že i když věci nejdou podle plánu, stále máme na to zápas dotáhnout k vítězství, je to, co nám momentálně chybí. Musíme se naučit, že když zápas neprobíhá ideálně, je třeba se semknout a vybojovat to až do poslední minuty.

TJ Slovan Bohnice - SŽ "B" 9:1

Nemám slov. SŽ B prohra 9:1 – skóre opravdu neodpovídá naší hře. Bohužel, soupeř měl 9 střel, z toho vstřelil 9 gólů, a jeden hráč dal rovnou 7. Beru plnou zodpovědnost za tuto prohru. Neexistují slova, kterými bych mohl popsat, jak se cítím a jak jsem zklamán.

Stále nás čeká spousta práce. Pozitivní je, že po 6. gólu jsem udělal změny, zkoušel jsem hráče v nových pozicích a alespoň někteří začínají chápat, že jsou lepší v jiné roli. To je alespoň nějaká pozitivní změna, na kterou se můžeme zaměřit. Musíme makat dál a poučit se z prohry.

Omlouvám se všem, opravdu to bolí. Fotku dnes nemáme, protože jsme šli rovnou do kabiny.

U9 – Union Vršovice, dnes prohra
Začátek utkání nám bohužel nevyšel. V první čtvrtině jsme prohráli na obou hřištích o 7 gólů, což nám dalo těžkou pozici. Postupně jsme hru vyrovnali, začali dorovnávat skóre a dostali se zpět do zápasu. I přes velkou bojovnost kluků se nám ale nepodařilo zápas otočit. Rozhodla efektivita našeho zakončení, kdy jsme nevyužili několik důležitých příležitostí.

Víme tedy, na čem musíme ještě více zapracovat, zejména v oblasti koncovky. I když jsme nakonec prohráli, kluci ukázali velkou vůli a odhodlání, což je cenné.

MŽ “B” vs. SK Střešovice, výhra 2:1.

Musím pochválit kluky za jejich bojovnost a přístup k zápasu. I když stále dělají spoustu chyb, dnes se dokázali vypořádat s tlakem a soupeři moc šancí nedali. Nebylo vůbec znát, že hráli proti prvnímu týmu v průběžné tabulce. Za mě je to zasloužená výhra a jsem opravdu spokojený. Několik kluků mě dnes i mile překvapilo, ukázali velkou odvahu a nasazení.

Rovněž bych rád poděkoval rodičům za jejich podporu.