2:4
ne 22. 9. 2024 16:30 @ ŘEPORYJE T., 21 M-2/A, 3. kolo

Muži B: Povedená první půle

FK Řeporyje - Muži B 2:4 (1:3)

S kvalitně poskládanou sestavou a velkou chutí po vítězství jsme do Řeporyjí vyrazili s optimismem. Už při předzápasové rozcvičce bylo zřejmé, že soupeři bude nějakou dobu trvat, než se dostanou do tempa, protože jejich příprava na zápas byla velmi slabá.

Od první minuty jsme na Řeporyje vletěli a brzy se to vyplatilo – už ve druhé minutě jsme vedli 0:1 trefil se z dorážky M. Linhart. Bohužel, jak je naším nešťastným zvykem, darovali jsme soupeři po chybě v obraně šanci na vyrovnání, a domácí tým srovnal v sedmé minutě na 1:1. Naštěstí jsme si rychle vzali vedení zpět – v 16. minutě se podruhé trefil M. Linhart 1:2. Do poločasu jsme své vedení navýšili na 1:3 díky proměněnému trestnému kopu, který ve 42. minutě poslal do sítě kapitán T. Vodrážka.

Druhý poločas jsme bohužel zahájili velice vlažně, což umožnilo Řeporyjím dostat se do hry a domácí tým začal být nebezpečnější. Přesto se nám v 62. minutě podařilo prosadit znovu. Po individuálním průniku M. Šídla se k dorážce dostal J. Kratochvíl a zvýšil na 1:4. Namísto toho, abychom utkání v klidu dohráli, opak byl pravdou. V 76. minutě se domácí útočník po další naší chybě prosadil podruhé a snížil na 2:4. Naštěstí už soupeř další gól nepřidal, a tak jsme si z Řeporyjí odvezli důležité tři body.

Bohužel, ani toto utkání se neobešlo bez nepříjemného momentu. V 92. minutě po zbytečném dohrání našeho brankáře ve vápně, kdy po odehraném míči do něj domácí hráč nesmyslně naskočil, utrpěl náš gólman nepříjemné zranění. Po vyšetření v nemocnici byla zjištěna dvojnásobná zlomenina čelisti, která si vyžádá operaci. Za zmínku stojí také nevhodné až nechutné chování některých hráčů domácích směrem k našemu zraněnému brankáři, kterého označovali za simulanta. Zvláště hráč s číslem 7, dobrý fotbalista, ale s velmi hloupým chováním.

V dalším zápase, který hrajeme doma v neděli v 16:30 hod. přivítáme borce z Lipenců, doufáme opět v plný bodový zisk.