4:2
ne 29. 9. 2024 16:30 @ MODŘANY T., 21 M-2/A, 4. kolo

Muži B: Třetí zápas třetí výhra

SK Modřany "B" vs. TJ Sokol Lipence "B" 4:2 (1:0)

V neděli odpoledne zavítali na naše hřiště hráči z Lipenců, kteří od začátku naznačovali, že půjde o těžký zápas. Prvních pár minut bylo vyrovnaných, ale soupeř postupně začal získávat převahu díky své organizované hře a kombinačnímu fotbalu.

V první půli jsme měli jen málo šancí, ale přesto jsme se prosadili. Ve 36. minutě jsme měli výhodu trestného kopu, který M. Šídlo jr. prudce poslal směrem na branku. Střelu tečoval hráč ve zdi, což zcela zmátlo gólmana, který neměl šanci zasáhnout. Vedli jsme tedy 1:0. Tento stav vydržel až do konce prvního poločasu a šlo se do kabin.

Do druhé půle jsme udělali dvě změny v sestavě, což pomohlo hru vyrovnat. Bohužel jsme vedení neudrželi dlouho. V 50. minutě se Lipence prosadily a vyrovnaly na 1:1. I když nás tento gól trochu zaskočil, rychle jsme odpověděli. V 56. minutě po krásné kombinační akci zakončil J. Flídr a opět jsme vedli 2:1.

Za další čtyři minuty, v 60. minutě, přidal svůj druhý gól M. Šídlo jr. a zvýšil na 3:1. Když se pak v 69. minutě po chybě hostujícího gólmana prosadil M. Linhart a zvýšil na 4:1, zdálo se, že je zápas rozhodnutý. Lipence ale ještě neřekly poslední slovo. V 70. minutě snížily na 4:2 a závěr zápasu se proměnil v drama.

Naštěstí nás několikrát zachránila branková konstrukce, protože soupeř několikrát nastřelil tyč a břevno. Gólmanovi určitě ještě dlouho po zápase zvonilo v uších.

Je potřeba vyzdvihnout kvalitu soupeře, který byl zatím nejfotbalovějším týmem, proti kterému jsme tuto sezónu hráli. Jejich současné postavení v tabulce rozhodně neodpovídá předvedenému výkonu.

Příští týden nás čeká těžký zápas v Nebušicích, kde budeme muset znovu předvést plné nasazení, pokud chceme přivést další body.